Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
związki partnerskie
26.10.2011 11:54

Lewicowi politycy razem o związkach partnerskich

Ryszard Kalisz z SLD i Robert Biedroń z Ruchu Palikota będą współpracować na rzecz wprowadzenia w Polsce tej instytucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ryszard Kalisz (na zdjęciu) z SLD i Robert Biedroń z Ruchu Palikota będą współpracować na rzecz wprowadzenia w Polsce tej instytucji.

Ryszard Kalisz podkreślał, że obok dwóch partii lewicowych liczy na poparcie ustawy w nowym Sejmie przez posłów innych ugrupowań. - _ Będę rozmawiał z osobami, które w ubiegłej kadencji ze strony Platformy były przychylne, co do uchwalenia tej ustawy, po to, żeby uzyskać większość _ - oznajmił polityk SLD.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RYSZARDA KALISZA:

W minionej kadencji projekt przygotowany przez grupę inicjatywną Kampanii Przeciwko Homofobii został już złożony w Sejmie. Przeszedł pierwsze czytanie i trafił do komisji. Do projektu zgłoszono wiele uwag, między innymi przez nieformalną grupę _ Tel Aviv _.
Ryszard Kalisz powiedział, że osoby, które zgłosiły uwagi, zostaną poproszone o przygotowanie nowego projektu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POSŁA SLD:

Robert Biedroń powiedział, że jego zdaniem w pracach nad projektem powinno uczestniczyć wiele środowisk. - _ Prawa człowieka nie znają poglądów politycznych, prawa obywatelskie są ponad podziałami partyjnymi. Liczę na to, że także posłowie, moi koledzy, koleżanki z Platformy Obywatelskiej przyłączą się do naszej grupy _ - oznajmił Biedroń.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ROBERTA BIEDRONIA:

Kluby SLD i RPP mają łącznie 67 posłów. Do przyjęcia projektu potrzeba minimum 231 głosów.

Czytaj o innych inicjatywach lewicy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t179319.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowi;poslowie;zdradzaja;swoje;plany,236,0,951532.html) Biedroń marzy, żeby Kaczyński był tuż obok Wśród nich znajdują się: uporządkowanie finansów państwa, działania na rzecz samorządów i legalizacja związków partnerskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t177895.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/biedron;zapowiada;walke;o;zwiazki;partnerskie,77,0,949581.html) Biedroń: 9 lat w związku. Nic nie możemy _ Dlaczego. Dlaczego nie możemy decydować o swoim życiu i zdrowiu, dlaczego nie możemy po sobie dziedziczyć? _ - pyta Biedroń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t175876.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;ma;byc;partnertswo;sld;i;ruchu;palikota,24,0,946456.html) SLD z Palikotem? Na razie "partnerstwo" Leszek Miller chce forsować ustawę o związkach partnerskich. _ Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi partiami _.
Tagi: związki partnerskie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz