Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leszek Miller o Jarosławie Gowinie: On zachowuje się jak premier

0
Podziel się:

Szef SLD nie sądzi, by odejście z rządu Jarosława Gowina przyczyniło się do exodusu kolejnych posłów z PO.

Leszek Miller o Jarosławie Gowinie: On zachowuje się jak premier
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister Gowin zachowuje się jak premier - to opinia Leszka Millera. Dziś Donald Tusk zdecyduje czy utrzymać ministra sprawiedliwości na stanowisku. Szef rządu był poirytowany jego wypowiedziami na temat handlu ludzkimi embrionami.

Były premier Leszek Miller mówił w radiowej Jedynce, że ta sytuacja podważa powagę państwa. Jego zdaniem, fatalne dla każdego rządu jest gdy minister sądzi, że jest premierem, a premier nie potrafi temu przeciwdziałać. Zdaniem Millera, Jarosław Gowin, zamiast zajmować się problematyką swojego resortu, stanął na czele _ prawicowego centrum myśli ideologicznej _.

Leszek Miller nie sądzi, by odejście z rządu Jarosława Gowina przyczyniło się do exodusu kolejnych posłów z PO. Jego zdaniem, nawet jeśli do tego dojdzie, trudno liczyć na wsparcie SLD dla Platformy. Ewentualna koalicja byłaby możliwa przy _ minimum zgodności programowej _ - mówił Miller. A tej brakuje choćby w kwestiach socjalnych.

To już drugi przypadek gdy premier o losie ministra Gowina decyduje w poniedziałek. Dwa miesiące temu właśnie w ten dzień tygodnia uznał, że Jarosław Gowin powinien pozostać w rządzie mimo wyłamania się z partyjnej dyscypliny w głosowaniu nad projektem PO o związkach partnerskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin nie boi się Tuska. "Nie jestem strachliwy" _ Ja robię swoje. Na wtorek mam bardzo dokładny plan. Wyśpię się _.
Premier zirytowany. Zdymisjonuje Gowina? Najbliższy poniedziałek będzie dniem kluczowym dla ministra sprawiedliwości.
Gowin znów o zarodkach. Chodzi mu o.... Minister sprawiedliwości nie odpuszcza i wyjaśnia co miał na myśli. Co na to premier?
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)