Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
julia tymoszenko
03.02.2013 14:54

Leonid Kuczma broni Julii Tymoszenko w sprawie o morderstwo

To w czasie jego prezydentury w 2000 roku, Tymoszenko trafiła do aresztu, jako podejrzana o malwersacje finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

*Były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma twierdzi, że władze nie mają podstaw, by oskarżać Julię Tymoszenko o współorganizację morderstwa. Śledczy przekonują, że mają dowody na to, że w 1996 roku finansowała ona zabójstwo biznesmena i deputowanego Jewhena Szczerbania. *

Julia Tymoszenko i Leonid Kuczma byli przeciwnikami politycznymi. To w czasie jego prezydentury w 2000 roku, trafiła ona na miesiąc do aresztu, jako podejrzana o malwersacje finansowe.

Mimo wrogich stosunków teraz Leonid Kuczma twierdzi w rozmowie z rosyjską telewizją Rossija, że nigdy nie było podstaw do tego, aby oskarżać ją o współorganizację morderstwa. Zasugerował, że jeżeli by takie były, to taka sprawa karna byłaby wszczęta za jego prezydentury.

Julia Tymoszenko odbywa karę 7 lat pozbawienia wolności za naruszenia proceduralne, w trakcie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

W zeszłym miesiącu Prokuratura Generalna poinformowała byłą premier, że jest podejrzana o to, iż w 1996 roku wraz z ówczesnym szefem rządu Pawłem Łazarenką zapłaciła mordercom deputowanego i biznesmena Jewhena Szczerbania prawie 3 miliony dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżą Tymoszenko o udział w zabójstwie? _ Mamy wystarczające dowody, które potwierdzają zaangażowanie Tymoszenko w to zabójstwo i mamy zamiar przedstawić jej oskarżenie. Jedyną przeszkodą jest jej długotrwała choroba. _
Prokurator: Tymoszenko zleciła morderstwo Zdaniem prokuratury Tymoszenko miała opłacić w latach 90. głośne zabójstwo, którego ofiarą padł parlamentarzysta i biznesmen z Doniecka.
Dramatyczny apel córki Tymoszenko Jewhenija Tymoszenko oświadczyła, że główną odpowiedzialność za życie jej matki ponosi prezydent Wiktor Janukowycz oraz prokurator generalny i jego zastępca.
Tagi: julia tymoszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz