Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Leki refundowane. Lista uległa zmianie

0
Podziel się:

Zmiany dotyczą również refundacji w ramach programów lekowych i chemioterapii.

Leki refundowane. Lista uległa zmianie
(Bartosz KRUPA/East News)

Od dziś kolejne zmiany w wykazie leków refundowanych. Na listę apteczną zostało dopisanych 114 produktów ale 131 z niej wykreślono.

Wśród nowych produktów znalazły się, między innymi, leki na ból nowotworowy oraz w leczeniu przewlekłej niewydolności serca. Niektóre z leków są tańsze, ale są też takie, które podrożały.

Zmiany dotyczą również refundacji w ramach programów lekowych i chemioterapii. Zwiększa się dostępność do leków, między innymi, w leczeniu raka prostaty i białaczki. Natomiast 60 produktów nie znalazło się w wykazie w porównaniu z poprzednim obwieszczeniem w tym zakresie.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepokojące doniesienia z Czech. Brakuje... Koncerny farmaceutyczne wycofują z czeskiego rynku niektóre preparaty i coraz częściej rezygnują z rejestrowania nowych specyfików sugerując, że im się to nie opłaca.
Nowe szczepionki przeciw grypie w aptekach Polacy niechętnie szczepią się przeciwko grypie. Według szacunków NIZP-PZH w ubiegłym sezonie przeciwko grypie zaszczepiło się jedynie 3,75 proc. Polaków.
Handlowali lekami w internecie. Są zatrzymani Policja zatrzymała dwoje mieszkańców Lublina, podejrzanych o nielegalny handel tzw. _ tabletkami po _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)