Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leki na receptę - ciągle nie ma zgody co z wypisywaniem

0
Podziel się:

Nie doszło do zgody podczas konsultacji nad rozporządzeniem dotyczącym wypisywania recept.

Leki na receptę - ciągle nie ma zgody co z wypisywaniem
(sjlocke/iStockphoto)

Zamieszanie z wypisywaniem recept trwa. Nie doszło do zgody podczas konsultacji nad rozporządzeniem o ich wypisywaniu. Przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej opuścili ostatnie spotkanie w tej sprawie.

Resort zdrowia poinformował o przebiegu spotkania na swojej stronie internetowej. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział, że resort zdrowia nie ma pomysłu jak rozwiązać problemy pacjentów.

- _ Widzimy wyraźnie, że Ministerstwo Zdrowia nie ma żadnej koncepcji takiego rozporządzenia dotyczącego recept, które by zapewniło otrzymanie leków refundowanych przez pacjentów _ - mówi Hamankiewicz.

POSŁUCHAJ MACIEJA HAMANKIEWICZA:

(Źródło: IAR)

Tymczasem prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz podkreśla, że rozporządzenie jest bardzo potrzebne. - _ Mieliśmy rozmawiać na temat rozporządzenia i rozmowy zostały przerwane. Rozporządzenie jest nam bardzo potrzebne, nie ukrywam tego _ - powiedział Kucharewicz.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA KUCHAREWICZA:

(Dźwięk: IAR)

Jutro w Warszawie rozpoczyna się dwudniowy nadzwyczajny zjazd lekarzy, który oceni aktualną sytuację w ochronie zdrowia.

Czytaj więcej o reformach zdrowotnych
Kolejny problem resortu zdrowia. Jest pozew Około 40 właścicieli punktów aptecznych wniosło pozew zbiorowy przeciwko resortowi zdrowia.
Lekarze oburzeni. Znaleźli sposób na ustawę OZZL opracował własny wzór recept, które miałyby być stosowane w przypadku wejścia przepisów w życie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)