Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Legislacyjna zadyszka rządu Tuska

0
Podziel się:

Większość ustaw skierowanych do Sejmu przez nowa ekipę to projekty poprzedniej ekipy.

Legislacyjna zadyszka rządu Tuska
(PAP/Radek Pietruszka)

"Gazeta Prawna" informuje o opóźnieniach legislacyjnych rządu. Dziennik zauważa, że żaden z zaplanowanych przez Radę Ministrów projektów ustaw do tej pory nie trafił do Sejmu.

Większość z 37 ustaw, jakie zostały tam skierowane przez gabinetDonalda Tuska, są dziełem poprzedniego rządu.

Według gazety, w związku z tą sytuacją, istnieje obawa, że wiele zapowiadanych podczas kampanii wyborczej zmian, zostanie zgłoszonych jako propozycje poselskie, co spowoduje, że nie będzie można ich rozpatrywać w trybie pilnym.

Rozmówca "Gazety Prawnej" doktor Radosław Zubek z London School of Economics uważa, że taki sposób przedstawiania ważnych ustaw rządowych rozmywa odpowiedzialność i prowadzi do słabej jakości stanowionego prawa. Jak tlumaczy, dzieje się tak, gdy ciężar uzgodnień politycznych i merytorycznych spoczywa na komisjach sejmowych.

"Gazeta Prawna" wylicza też najważniejsze i najbardziej pilne projekty, których potrzeba uchwalenia wynika między innymi z orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Wśród nich ustawy dotyczące emerytur pomostowych, wypłaty świadczeń z OFE, otwarcie zawodów prawniczych i ustawę o adwokaturze i o radcach prawnych.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)