Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
23.01.2008 06:49

Legislacyjna zadyszka rządu Tuska

Większość ustaw skierowanych do Sejmu przez nowa ekipę to projekty poprzedniej ekipy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

"Gazeta Prawna" informuje o opóźnieniach legislacyjnych rządu. Dziennik zauważa, że żaden z zaplanowanych przez Radę Ministrów projektów ustaw do tej pory nie trafił do Sejmu.

Większość z 37 ustaw, jakie zostały tam skierowane przez gabinetDonalda Tuska, są dziełem poprzedniego rządu.

Według gazety, w związku z tą sytuacją, istnieje obawa, że wiele zapowiadanych podczas kampanii wyborczej zmian, zostanie zgłoszonych jako propozycje poselskie, co spowoduje, że nie będzie można ich rozpatrywać w trybie pilnym.

Rozmówca "Gazety Prawnej" doktor Radosław Zubek z London School of Economics uważa, że taki sposób przedstawiania ważnych ustaw rządowych rozmywa odpowiedzialność i prowadzi do słabej jakości stanowionego prawa. Jak tlumaczy, dzieje się tak, gdy ciężar uzgodnień politycznych i merytorycznych spoczywa na komisjach sejmowych.

"Gazeta Prawna" wylicza też najważniejsze i najbardziej pilne projekty, których potrzeba uchwalenia wynika między innymi z orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Wśród nich ustawy dotyczące emerytur pomostowych, wypłaty świadczeń z OFE, otwarcie zawodów prawniczych i ustawę o adwokaturze i o radcach prawnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz