Notowania

wiadomości
08.02.2010 07:10

Legislacyjna klapa - rząd przyjął tylko 32 projekty ustaw

Rząd stara się nadrabiać zaległości z poprzedniego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

W drugiej połowie 2009 roku z planowanych 125 projektów ustaw przyjęto tylko 32. W pierwszym kwartale tego roku Rada Ministrów chce przyjąć 56 projektów.

Do 3 lutego rząd zdołał przyjąć tylko 10 nowych ustaw - wylicza _ Gazeta Prawna _. Do końca tego półrocza ma ich być aż 88.

Rząd stara się nadrabiać zaległości z poprzedniego roku, kiedy to plan legislacyjny został wykonany jedynie na poziomie 28 procent. Wpływ na to miało przyjmowanie projektów spoza planu, a także reforma tworzenia prawa.

Zgodnie z zasadami, które obowiązują od 1 kwietnia 2009 roku, ministerstwa mają przygotowywać jedynie założenia do zmian prawa. Pisanie projektów jest w rękach Rządowego Centrum Legislacji.W nowym systemie opracowano zaledwie cztery projekty założeń zmian w prawie - kwituje dziennik.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kontrowersyjna speckomisja od stanowienia prawa ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kontrowersyjna;speckomisja;od;stanowienia;prawa,219,0,232923.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz