Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
17.02.2012 19:07

Legalizacja marihuany. Zapalili jointy przed Sejmem

Podczas manifestacji zorganizowanej przed Sejmem Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke domagali się legalizacji marihuany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Podczas manifestacji zorganizowanej przed Sejmem członkowie Stowarzyszenia Wolne Konopie oraz m.in. Janusz Palikot i Janusz Korwin-Mikke domagali się legalizacji marihuany. Niektórzy palili jointy. Jeszcze przed demonstracją policja zatrzymała trzy osoby.

_ - Sadzić, palić, zalegalizować! _ - skandowali zgromadzeni przed Sejmem.

_ - Nie zaprzestaniemy tej działalności tak długo, aż wreszcie posiadanie niewielkich ilości marihuany będzie legalne _ - zapewnił zgromadzonych lider Ruchu Palikota, po czym zaciągnął się skrętem, którym poczęstował go jeden z uczestników akcji.

Do legalizacji marihuany wzywał także prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke. _ Jak ktoś chce sobie wziąć lekarstwo, tytoń, albo marychę czy wódkę - to jest jego sprawa - chcącemu nie dzieje się krzywda i o tym trzeba pamiętać _ - dowodził.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Maciej Karczyński poinformował PAP, że przed demonstracją policjanci wylegitymowali trzy osoby, przy których znaleziono łącznie około 115 foliowych torebek z suszem.

_ - Osoby te zostały zatrzymane, przesłuchane i zwolnione. Torebki z zawartością zostały przekazane do badań, by ustalić, czym jest ten susz _ - powiedział rzecznik. Jak wyjaśnił, decyzje, czy należy stawiać zarzuty zatrzymanym, zapadną dopiero wtedy, gdy będzie wiadomo, co było w torebkach.

Tego samego dnia w Sejmie Ruch Palikota zorganizował konferencję, na której domagano się legalizacji stosowania marihuany w celach leczniczych.

Na konferencji obecni byli m.in. wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, działacz Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej Mateusz Klinowski.

_ - W wielu krajach Europy, także w Stanach Zjednoczonych marihuana traktowana jest jako substancja lecznicza i pacjenci, którzy są w ciężkich stanach chorobowych sięgają po nią, by ulżyć swojemu cierpieniu _ - mówił Klinowski.

Tymczasem - jak dodał - w Polsce marihuanę zakwalifikowano jako substancję pozbawioną żadnego medycznego zastosowania. _ Wiemy, że marihuana medyczne zastosowanie posiada, dlatego uważam, że jest wstydem dla tego kraju, iż odmawiamy ludziom, którzy naprawdę potrzebują pomocy, korzystania z tej substancji _ - oświadczył.

Podkreślał, że wprowadzone w Polsce przepisy zakładające, że prokurator lub sąd - w ściśle określonych okolicznościach - mogą podjąć decyzję o odstąpieniu od ścigania za posiadanie niewielkich ilości narkotyków, nie wystarczą.

Podczas konferencji Klinowski przedstawił chłopaka poruszającego się na wózku inwalidzkim o imieniu Jakub. Jak mówił Klinowski, sytuacja Jakuba symbolizuje problem dostępności w Polsce marihuany dla ludzi, którzy tego potrzebują.

Wyjaśnił, że chłopak doznał urazu kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym. - _ U mnie sprowadza się cały problem do zaburzenia neurologicznego, jakim jest spastyka - są to wszelkiego rodzaju skurcze niekontrolowane, drgania nóg. Naokoło gdzieś coś boli, plecy, nerki, odczuwam mrowienia _ - opowiadał Jakub.

_ - Marihuana zastępuje mi leki. Poprawa jest zdecydowana. Skoro mi pomaga marihuana na moje dolegliwości, na moje bóle, dlaczego ktoś mi tego ma zabraniać? _ - pytał chłopak.

Podkreślił, że irytuje go to, że aby dostać w Polsce marihuanę musi spotykać się _ z jakimiś dziwnymi, szemranymi ludźmi _. Skarżył się też na jakość kupowanej marihuany. W jego ocenie gdyby palenie marihuany było legalne, nie byłoby takich problemów.

Michał Kabaciński (RP), podsumowując konferencję, zaapelował o zmianę polityki narkotykowej w Polsce. _ - Wszyscy przeciwnicy zarzucali nam, że my tylko bronimy interesu palaczy, a czasami nawet dealerów czy palaczy rekreacyjnych. Nie. My chcemy, by polskie prawo było racjonalne _ - zaznaczył.

O legalizacji marihuany czytaj w Money.pl
Legalizacja trawki. "Prawo jest patologiczne" - _ Prawo jest patologiczne, bo za posiadanie niewielkiej ilości marihuany, można trafić do więzienia, a dilerzy są bezkarni _ - uważa poseł Ruchu Palikota.
Szykują się na Palikota. Policja liczy na... Jutro posłowie Ruchu Palikota wypalą jointa w sejmowym pokoju klubowym.
Palikot zapali trawkę w Sejmie. I co? Były marszałek Józef Oleksy, komentuje pomysł palenia marihuany w Sejmie.
Tagi: legalizacja marihuany, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz