Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.09.2014 11:06

Legalizacja kazirodztwa w Niemczech? Etycy są za

Niemieccy etycy zaznaczają jednak, że zmiana przepisów miałaby obowiązywać jedynie osoby, które nie dostały ze sobą i nie są biologicznym rodzeństwem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafa Bahiense/ Flickr (CC BY-NC 2.0))

Współżycie seksualne pomiędzy dorosłym rodzeństwem jest w Niemczech karalne, ale niedługo może to ulec zmianie. Niemiecka Rada Etyki zaleca, by zmienić te przepisy - poinformował niemiecki dziennik _ Die Welt _.
Rada Etyki w opublikowanej wczoraj opinii sugeruje dwie istotne zmiany w obowiązującym prawie krajowym. Stosunki seksualne z przyzwoleniem obydwu stron nie mają już być uznawane za czyn karalny. Dokument rady nie jest wiążący prawnie i stanowi jedynie sugestię do podjęcia zmian w prawie krajowym.

- _ Większość członków Niemieckiej Rady Etyki uważa, że prawo karne nie jest właściwym środkiem do ugruntowania społecznego tabu _ - napisali przedstawiciele organu doradczego w oficjalnej opinii.

Niemieccy etycy zaznaczają jednak, że zmiana przepisów miałaby obowiązywać jedynie osoby, które nie dostały ze sobą i nie są biologicznym rodzeństwem. W pozostałych przypadkach legalizacja nie jest sugerowana.

Sugestie zmian poddano wcześniejszemu głosowaniu. Rada etyki nie była jednak jednomyślna, bowiem z 25 członków 14 opowiedziało się za liberalizacją przepisów, natomiast 9 osób było przeciwko. Dodatkowo 2 osoby wstrzymały się od głosu.

Dyskusja na temat legalizacji kazirodztwa wróciła w Niemczech po ogłoszeniu wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie rodzeństwa z Saksonii, które ma czwórkę dzieci - w tym dwójkę upośledzonych. Żyjące od lat w nieformalnym związku rodzeństwo, które nie wychowywało się razem, zostało skazane przez sąd, po czym złożyło odwołanie do europejskich instytucji sądowniczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Reforma procedury karnej do poprawki Wyeliminowanie ewentualnej nierówności stron procesu zakłada projekt rekomendowany przez senackie komisje.
Od jutra nowe prawo o izolacji przestępców Resort sprawiedliwości przyznaje, że to _ jedna z najtrudniejszych _ ustaw, nad jaką pracował.
Ta ustawa to "prezent dla przestępców" Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by nie podpisywał nowelizacji Kodeksu postępowania karnego.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz