Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Leczenie marihuaną legalne w Nowym Jorku

0
Podziel się:

To już 21. stan, gdzie dopuszcza się ograniczone zażywanie tej substancji.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo (na zdjęciu) poinformował, że zezwolił na zażywanie marihuany w celach leczniczych przez osoby poważnie chore. Nowy Jork staje się zatem 21. stanem USA zezwalającym na ograniczone zażywanie marihuany.

_ - Marihuana stosowana w celach leczniczych może pomóc załagodzić ból oraz w leczeniu raka i innych poważnych chorób. Dwadzieścia stanów już na nią zezwoliło _ - oświadczył gubernator.

Jak dodał, władze stanu Nowy Jork _ wprowadzają program zezwalający na przepisywanie marihuany w 20 placówkach szpitalnych _ na terenie całego stanu, który liczy 19,5 mln mieszkańców. _ - Będziemy nadzorować ten program, żeby ocenić jego skuteczność _ - zaznaczył.

Stosowanie marihuany w celach leczniczych jest dopuszczalne w 20 amerykańskich stanach oraz stołecznym Dystrykcie Kolumbii, ale na razie nie ma mowy o legalizacji narkotyku na szczeblu federalnym.

W efekcie referendum z końca 2012 roku stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały sprzedaż marihuany także do celów rekreacyjnych. W pierwszym z tych stanów osoby powyżej 21. roku życia mogą od 1 stycznia jednorazowo kupić do 28 gramów marihuany. W stanie Waszyngton sprzedaż marihuany ma stać się legalna w ciągu 2014 roku.

Amerykańskie prawo federalne od 1970 roku traktuje marihuanę jako nielegalną substancję narkotyczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd legalizuje marihuanę. Większość przeciw Ustawa większym poparciem cieszy się w wyższych klasach społecznych, gdzie pochwala ją 40 procent uczestników badania. W niższej klasie średniej popiera ją 19 procent badanych.
RP coraz głośniej o legalizacji uprawy konopi Jak powiedział Rozenek, w Polsce jest dwumilionowa grupa użytkowników marihuany i są to ludzie wyjęci spod prawa.
Marihuana dla chorych. Złagodzą prawo? Stosowanie marihuany w celach leczniczych jest dopuszczalne w 19 amerykańskich stanach, ale na razie nie ma mowy o legalizacji narkotyku na szczeblu federalnym.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)