Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lech Wałęsa: Putin wypowiedział światu wojnę

0
Podziel się:

Były prezydent odniósł się do kryzysu ukraińskiego przy okazji gali promującej Polskę w Parlamencie Europejskim.

Lech Wałęsa: Putin wypowiedział światu wojnę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jego zdaniem obecna sytuacja na Wschodzie jest bardzo niebezpieczna.

_ Przecież kiedy Ukraina oddawała broń nuklearną mocarstwa dały gwarancję niepodzielności terytorialnej Ukrainie i on (Putin) to podważył, zerwał te porozumienia więc to jest wypowiedź wojenna , wojnę wypowiedział światu _ - powiedział były prezydent. Jak dodał, rosyjski prezydent _ stosuje niedozwolone metody _. _ Europa i świat są odpowiedzialni więc unikają konfrontacji, a on z tym swoim złomem zbrojeniowym napiera, bardzo niebezpieczna sytuacja, musimy być tylko solidarni i dobrze odpowiadać _ - powiedział Lech Wałęsa.

Podczas wieczoru galowego w Parlamencie Europejskim świętowano m.in. 25-lat wolnej Polski. Były prezydent pytany przez dziennikarzy o ocenę tych ponad dwóch dekad powiedział, że w tym czasie, w naszym kraju można było osiągnąć więcej. _ _

_ Gdyby ktoś mi powiedział wcześniej nie uwierzyłbym, musiałby mnie zmaltretować żebym uwierzył, że dożyję takiej Polski, ale jak teraz z kolei patrzę ile rzeczy nie wykorzystaliśmy, albo źle wykorzystaliśmy to nie jestem zadowolony, więc mamy tu klasyczne _za a nawet przeciw" - powiedział Wałęsa.

Oprócz 25-lecia wolnej Polski, podczas brukselskiej gali odnotowano także inne jubileusze: 5 lat unijnych projektów promocyjnych realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną oraz 10-lat Polski w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wałęsa wie, jak rozwiązać kryzys na Ukrainie _ Ktoś powinien zebrać grupę dziesięciu, dwudziestu mądrych ludzi, przy NATO, przy ONZ czy gdziekolwiek indziej. I ta grupa szybko opracuje 20 punktów, dzięki którym nawrócimy Putina _.
Putin: Potrafimy bronić swoich interesów Prezydent Federacji Rosyjskiej oświadczył też, że żadne pogróżki nie zmuszą Rosjan do wyrzeczenia się swoich wartości i ideałów.
Hollande do Putina: Nie uznawaj wyborów Prezydent Francji uważa, że celem jest przekonanie Moskwy i separatystów, aby wyrzekli się eskalacji napięcia i wrócili do dialogu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)