Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ławrow twardo o przyszłości Ukrainy

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej oświadczył,
że dla normalizacji sytuacji konieczne jest wykonanie porozumienia o
uregulowaniu kryzysu z 21 lutego.

Ławrow twardo o przyszłości Ukrainy
(PAP/EPA)
bESvLuFx

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow oświadczył, że dla _ trwałej normalizacji _ sytuacji na Ukrainie konieczne jest wykonanie porozumienia o uregulowaniu kryzysu z 21 lutego.

Ławrow powiedział to we wtorek wieczorem podczas spotkania z szefową dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton w Madrycie. O przebiegu rozmowy poinformowało w środę MSZ FR na swojej stronie internetowej.

Rosyjski minister podkreślił, że _ trwała normalizacja sytuacji w tym kraju powinna opierać się na głównych zasadach porozumienia o uregulowaniu kryzysu na Ukrainie z 21 lutego _.

bESvLuFz

Ławrow wyjaśnił, że chodzi o _ realizację reformy konstytucyjnej, która uwzględniałaby w pełnej mierze interesy wszystkich bez wyjątku regionów Ukrainy, powołanie rządu jedności narodowej, a także rozbrojenie nielegalnych formacji zbrojnych i usunięcie ich z ulic ukraińskich miast _.

Porozumienie to zostało podpisane przez ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i przedstawicieli ówczesnej opozycji pod auspicjami szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji. W jego negocjowaniu uczestniczył też wysłannik Rosji, który jednak odmówił sygnowania tego dokumentu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prowokacje Rosjan Na Krymie. Atakują Ukraińscy żołnierze skutecznie się bronią. Wiadomo już skąd są jednostki inwazyjne.
Kolejny kraj zawiesza współpracę z Rosją Premier Kanady nazwał działania Kremla _ inwazją i okupacją _ Krymu.
Światowe mocarstwa wykluczą Rosję? To sygnał, że na spotkanie państw uprzemysłowionych nie byłaby zaproszona Rosja.
Obama ujawnia szczegóły pomocy dla Kijowa Prezydent USA i kanclerz Niemiec powtórzyli, że Rosja naruszyła integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.
bESvLuGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)