Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ławrow ostro o Sikorskim za uwagi na temat Rosji

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej skrytykował szefa dyplomacji Polski, określając niektóre z jego wypowiedzi na temat Rosji jako niestosowne.

Ławrow ostro o Sikorskim za uwagi na temat Rosji
(AP/Fotolink/East News)

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow w sobotę skrytykował szefa dyplomacji Polski Radosława Sikorskiego, określając niektóre z jego wypowiedzi na temat Rosji jako _ niestosowne _.

Ławrow uczynił to w wywiadzie dla telewizji TVC, który zostanie wyemitowany w sobotę wieczorem. Zapis rozmowy ukazał się wcześniej na stronie internetowej rosyjskiego MSZ.

Poproszony o skomentowanie uwagi Sikorskiego, iż _ Rosji lepiej jest być sojusznikiem Zachodu, niż wasalem Chin _, Ławrow zauważył, że polski minister cytował Zbigniewa Brzezińskiego.

_ - Wszelako politolog - przy czym niemłody, nie zajmujący żadnych stanowisk państwowych i mogący sobie pozwolić na różne nieodpowiedzialne oceny - to jedno, a czymś innym jest, gdy urzędujący minister spraw zagranicznych dużego kraju europejskiego cytuje tego politologa, podkreślając przy tym, że w pełni się z nim zgadza _ - powiedział szef MSZ FR.

Ławrow oświadczył, że jest to _ niestosowna wypowiedź dla każdego poważnego polityka _.

Rosyjski minister zwrócił uwagę, że Sikorski także oznajmił, iż _ Rosja przegra konfrontację z NATO, ponieważ stosunek sił wynosi 1:16 _. _ Nie wiem, kto zamierza walczyć z NATO i kto w NATO zamierza walczyć z Rosją _ - zaznaczył Ławrow.

Szef MSZ Rosji oświadczył, że Sikorski jest _ jego dobrym znajomym _ i że podczas rozmowy z nim _ zainteresuje się, czym spowodowane są jego zadziwiające uwagi, choć w zasadzie jest on znany z egzotycznych wypowiedzi _.

Ławrow nie wykluczył, że mogą one być związane z dążeniem polskiego ministra, by _ wziąć udział w rywalizacji o jakieś europejskie stanowisko _. _ Jego nazwisko było wymieniane w związku ze zbliżającymi się zmianami w Unii Europejskiej i NATO. Nie wykluczam, że mamy do czynienia z dążeniem do wykorzystania tego rodzaju wypowiedzi do zwrócenia uwagi na swoją osobę _ - powiedział. _ Zainteresuję się tym, zobaczymy, co odpowie _ - dodał szef MSZ FR.

TVC to jedna z największych stacji telewizyjnych w Rosji. Choć jest moskiewską telewizją regionalną, dociera do wszystkich 83 innych regionów FR. Szacuje się, że może ją oglądać 103 mln widzów. Jej programy nadawane są też za granicę - do krajów WNP, Europy Wschodniej i Zachodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, do USA, Kanady, Izraela, Australii i Nowej Zelandii.

Jest uważana za stację kontrolowaną przez mera Moskwy Siergieja Sobianina. Swoją ofertę adresuje przede wszystkim do widzów w dużych i średnich miastach.

Program _ Post scriptum _, w którym nadano wywiad z Ławrowem, prowadzony jest przez przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, Aleksieja Puszkowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie rakiety w pobliżu polskiej granicy W Kaliningradzie postawiono w stan gotowości bojowej kompleksy rakietowe S-300. Od kilku dni, w pobliżu polskiej granicy trwają manewry rosyjskiej armii.
Ławrow po raz kolejny ostrzega Kerry'ego Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerry'emu, że ukraiński rząd musi przerwać swą operację wojskową.
Sikorski: "Putin zmusił Zachód do decyzji" - _ To co wydarzyło się na Ukrainie kończy pewną epokę _ - mówi szef MSZ Radosław Sikorski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)