Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ławrow: Stosunki Rosji i USA sięgnęły dna

0
Podziel się:

Stosunki rosyjsko - amerykańskie sięgnęły dna. Taką ocenę współpracy Moskwy z Waszyngtonem wystawił szef rosyjskiej dyplomacji.

Ławrow: Stosunki Rosji i USA sięgnęły dna
(PAP/EPA)

Siergiej Ławrow podkreślił, że taki stan może potrwać dość długo. Rosyjski minister wygłosił dziś wykład, dotyczący sytuacji na świecie, dla działaczy rządzącej partii _ Jedna Rosja _.

W opinii Ławrowa, kontakty rosyjsko-amerykańskie są bardzo złe. Szef rosyjskiej dyplomacji wyraził jednak nadzieję, że _ spadek poziomu współpracy sięgnął już dna _. Zauważył jednak, że na razie nie ma co liczyć na ich poprawę, a okres ochłodzenia stosunków będzie dość długi. Przy tym oskarżył Waszyngton o uzurpowanie sobie prawa do dyktowania całemu światu, jak ma postępować. _ USA i ich sojusznicy sami przyznali sobie prawo mieszania się w wewnętrzne sprawy innych, wykorzystując jako pretekst hasła związane z obroną praw człowieka i demokratycznych wartości. Waszyngton otwarcie mówi o swoim prawie wykorzystania siły militarnej wszędzie na świecie _ - stwierdził rosyjski dyplomata.

Ławrow kolejny raz oskarżył ukraińskich nacjonalistów o rozpętanie kampanii nienawiści przeciwko rosyjskojęzycznej ludności Ukrainy. Jak zauważył, Rosja nie mogła pozwolić, żeby podobne działania dotknęły mieszkańców Krymu. Przypomniał też, że jego kraj domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie masowych morderstw w Donbasie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjskie wojska wycofują się z Ukrainy Tak stwierdził szef dyplomacji USA John Kerry po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. To jedno z kryteriów zniesienia sankcji.
USA nalegają na wywóz broni chemicznej Stany Zjednoczone nalegają na planowe wywiezienie z Syrii ostatniej części arsenału broni chemicznej - powiedział szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry.
Sergiej Ławrow znów ostro atakuje Zachód Zachodni projekt rezolucji ONZ w sprawie dostępu pomocy humanitarnej do Syrii jest jego zdaniem oderwany od rzeczywistości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)