Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lawina w Nepalu. Kolejny tragiczny bilnas

0
Podziel się:

Szanse na odnalezienie żywych turystów i Nepalczyków są coraz mniejsze. Żołnierze, ratownicy i miejscowa ludność kontynuują jednak poszukiwania.

Lawina w Nepalu. Kolejny tragiczny bilnas
(PAP/EPA)
bFeYJSSt

Co najmniej 40 osób uważa się za zaginione na skutek śnieżyc i lawin w Nepalu. Oficjalnie podaje się, że zginęło 39 osób.

Szanse na odnalezienie żywych turystów i Nepalczyków są coraz mniejsze. Żołnierze, ratownicy i miejscowa ludność kontynuują jednak poszukiwania. Ze szlaku trekkingowego wokół Annapurny udało się sprowadzić ponad 500 osób, w tym 230 cudzoziemców. Wielu uratowanych doznało poważnych odmrożeń. W poszukiwaniach uczestniczą śmigłowce, które jednak nie mogą lądować w trudnym terenie. Operację utrudnia gruba pokrywa śnieżna.

Kierujący akcją ratowniczą przyznają, że nie wiadomo, gdzie dokładnie mogą być zaginione osoby. Nepalskie władze i armia mają kilka list osób zaginionych, które różnią się między sobą.

bFeYJSSv

Wśród zabitych jest trzech polskich turystów, a także Kanadyjczycy, Hindusi, Izraelczycy, Japończycy, Słowacy i Nepalczycy. Dziewięciu ciał nie zdołano dotąd ściągnąć z gór.

To największa tragedia górska w Nepalu od 1995 roku, kiedy to w lawinach w rejonie Mount Everestu zginęły 42 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Poszukiwania wznowione. Bilans ofiar rośnie Do tej pory odnaleziono ciała 32 wspinaczy, turystów i ich nepalskich przewodników. Pośród nich jest troje Polaków.
Walczą z żywiołem. 184 ofiary śmiertelne! Nepal obawia się wybuchu epidemii cholery i innych zagrażających życiu chorób na zalanych obszarach.
bFeYJSSW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)