Notowania

edward mazur
20.08.2014 12:33

Latkowski: Mazur nie jest aniołem, ale śledztwo prokuratury niewłaściwe

Redaktor naczelny Wprost komentuje informację o umorzeniu śledztwa wobec polonijnego biznesmena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Edward Mazur nie jest aniołem, ale śledztwo prokuratury w sprawie zabójstwa generała Marka Papały było prowadzone niewłaściwe. Tak informację o umorzeniu śledztwa wobec polonijnego biznesmena komentuje Sylwester Latkowski - redaktor naczelny _ Wprost _ i autor książki oraz filmu o zabójstwie Papały.

- _ W prokuraturze ówczesna grupa śledcza miała status świętej krowy. Robili, co chcieli, sztukowali śledztwo, zeznania były dobierane w ten sposób, żeby Edward Mazur był oskarżony albo żeby mógł być list gończy _- mówi Latkowski.

Sylwester Latkowski zwraca uwagę, że umorzenie śledztwa wobec Mazura nie oznacza, iż jest to postać kryształowo czysta.

- _ Niech Edward Mazur nie mówi, że był aniołem. Uczestniczył w wielu przedsięwzięciach, które powinny być sprawdzone przez prokuraturę. To jest człowiek, który miał kontakt ze środowiskiem przestępczym. I wątek Mazura powinien zostać zbadany w tym śledztwie. Tego nie można prokuratorze zarzucić, że to badała. Inna sprawa, że ustalili sobie tylko jedną wersję, a inne pozostawili i teraz mamy taki efekt, że będziemy płacić panu Boguckiemu, panu Mazurowi i innym _- tłumaczy redaktor.

Łódzcy śledczy pojęli decyzję o umorzeniu śledztwa po wielu miesiącach postępowania. Już w grudniu ubiegłego roku uchylili decyzję o areszcie dla Edwarda M. i zrezygnowali z jego ścigania listem gończym.

Biznesmen przebywa obecnie za oceanem. Były szef policji został zastrzelony przed swoim domem, w samochodzie 25 czerwca 1998 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Bartłomiej Sienkiewicz po przesłuchaniu w sprawie afery taśmowej. Skąd dobry humor? Szef MSW spędził dziś w prokuraturze ponad godzinę.
Sienkiewicz: "Nie podam się do dymisji" Bartłomiej Sienkiewicz wciąż czeka na wezwanie z prokuratury w sprawie afery podsłuchowej.
Komisja SLD. Nie chcą być jak Macierewicz - _ Treść nagrań w dużej części jest szokująca, jeżeli zważyć, że rozmawiają czołowe osobistości administracji premiera _ - grzmi Leszek Miller.
Tagi: edward mazur, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz