Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmigus dyngus
09.04.2012 07:56

Lany poniedziałek może skończyć się mandatem

Jeżeli występek zostanie zakwalifikowany jako czyn o charakterze chuligańskim, to kara obligatoryjnie jest zwiększana o połowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ffolas/iStockphoto)

Policja będzie reagować, jeśli zabawy związane ze Śmigusem Dyngusem będą miały znamiona czynu chuligańskiego.

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski apeluje, byśmy przy oblewaniu się wodą zachowali zdrowy rozsądek.

- _ O ile jest to tradycja i o ile takie polanie wodą nie jest czymś, co może być odebrane jako atak na drugą osobę, jeżeli nie przekracza pewnej granicy kulturalnego zachowania, czy też granicy chuligaństwa, to to jest jeszcze do zaakceptowania _ - mówi Mariusz Sokołowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA SOKOŁOWSKIEGO:

Jeżeli występek zostanie zakwalifikowany jako czyn o charakterze chuligańskim, to kara obligatoryjnie jest zwiększana o połowę. Jednocześnie oznacza to, że taka kara nie może być zawieszona.

Czytaj więcej w Money.pl
Kara za świąteczną tradycję? Nawet 500 zł Za zniszczenie komuś laptopa czy drogiego telefonu można trafić do więzienia. Przy mniejszych szkodach będą mandaty.
"Zero tolerancji" w lany poniedziałek Policjanci zapowiadają, że w lany poniedziałek nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych, którzy przekroczą granicę tradycji.
Tagi: śmigus dyngus, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz