Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łagodniejsza kara dla Aleksieja Nawalnego. Rosyjskie media komentują

0
Podziel się:

Dziennikarze zastanawiają się, czy to próba złagodzenia polityki Kremla wobec opozycji.

Łagodniejsza kara dla Aleksieja Nawalnego. Rosyjskie media komentują
(PAP/EPA)

Niemal wszystkie rosyjskie gazety komentują dziś zmianę wyroku dla Aleksieja Nawalnego. Dziennikarze przypominają, że Sąd Obwodowy w Kirowie nie wysłał opozycjonisty na 5 lat do łagru, ale orzekł karę w pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Dla dziennikarzy _ Rosyjskiej Gazety _ to salomonowy werdykt i dowód na niezawisłość sądu, natomiast dziennik _ Kommiersant _ przekonuje że Nawalnemu złagodzono wyrok, żeby nie przeszkadzać mu w dalszej karierze politycznej, a takowa - według opinii niezależnych komentatorów - może jeszcze kiedyś przydać się Kremlowi.

Tymczasem _ Niezawisimaja Gazieta _ uważa Nawalnego za narzędzie w rękach polityków, którzy nie chcą radykalizować nastrojów społecznych i postanowili nieco zliberalizować swoje podejście do opozycji. Ekspert Aleksiej Makarkin przekonuje, że postępowa część kremlowskich urzędników zamierza przez Nawalnego ucywilizować kontakty z opozycją.

Czytaj więcej w Money.pl
Przeciwnik Putina trafi do psychiatryka Sąd uznał go za winnego udziału w masowych rozruchach i użycia siły przeciwko policjantowi.
Szara eminencja na Kremlu doradcą Putina Surkow jest utożsamiany z tym klanem w otoczeniu Putina, który ma krytyczny stosunek do twardej polityki wewnętrznej i zagranicznej prezydenta.
Rosyjski parlament rzucił rękawicę światu Mecze piłkarskie między parlamentarzystami zostaną rozegrane na Placu Czerwonym, obok murów Kremla.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)