Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kwiatkowski: Czekają nas reformy sądownictwa

0
Podziel się:

Krzysztof Kwiatkowski wymienia wprowadzone reformy sądownictwa.

Kwiatkowski: Czekają nas reformy sądownictwa
(kprm.gov.pl)

Krzysztof Kwiatkowski zapewnił na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, że resort sprawiedliwości pracuje nad licznymi rozwiązaniami, mającymi poprawić jakość funkcjonowania instytucji państwowych.

W jego ocenie możliwe jest również karanie nieuczciwych bankierów, którzy poprzez swoje spekulacje doprowadzili do kryzysu finansowego.

Krzysztof Kwiatkowski przypomniał, że w ramach polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dochodzi w naszym kraju dochodzi do wielu ważnych wydarzeń i spotkań, które rozwiązują problemy konkretnych ludzi. Zapowiedział, że podjęto rozmowy na przykład na temat ułatwień dla przedsiębiorców i ich działania na terenie Europy. W jego ocenie nasze przewodnictwo nakłada na Warszawę wiele obowiązków i stąd przed rządem Donalda Tuska wiele zadań.

Polityk PO zapewnił także, że w jego ministerstwie prowadzone są liczne prace, mające na celu usprawnienie działania organów sprawiedliwości. Nie zgodził się również z opiniami, jakoby w jego resorcie nie doszło do poważnych reform.

- _ Wprowadzenie sądu elektronicznego, dostęp do księgi wieczystej przez internet, projekt nagrywania na salach sadowych. To zrobiliśmy, ale dokonać się musi jeszcze więcej _ - mówi minister.

Jednocześnie nie chciał komentować sprawy jego przyszłości jako ministra sprawiedliwości. Przypomniał, że decyzja w tej sprawie będzie należeć do premiera - Donalda Tuska.

Reformy sądownictwa w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sedziowie;i;prokuratorzy;nie;chca;ocen,211,0,751315.html) Sędziowie i prokuratorzy nie chcą ocen Kwiatkowski: Nie chcemy wpływać na wyroki, ale poprawić jakość pracy sądów i prokuratur.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t128695.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rewolucyjne;zmiany;w;prawie;pseudokibice;sadzeni;na;stadionach,175,0,751279.html) Rewolucyjne zmiany w prawie. Pseudokibice sądzeni na stadionach Minister Krzysztof Kwiatkowski jeszcze przed Euro 2012 zapowiada powstanie lotnych sądów. Ukraińcy zrobią to samo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t85721.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowelizacja;prawa;o;sadach;do;wrzesnia,255,0,749823.html) Nowelizacja prawa o sądach do września? Liczy na to minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (na zdjęciu).
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)