Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kutz nie musi przepraszać Migalskiego

0
Podziel się:

Sprawę w trybie wyborczym rozpatrywał rybnicki wydział Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Kutz nie musi przepraszać Migalskiego
(Michał Kobyliński/CC/Wikimedia)
bEKfBhXF

Senator Kazimierz Kutz nie musi przepraszać eurodeputowanego Marka Migalskiego za felieton pt. _ Plugawe dzieci _ opublikowany w katowickiej _ Gazecie Wyborczej _ - zdecydował w piątek gliwicki sąd.

Sprawę w trybie wyborczym rozpatrywał rybnicki wydział Sądu Okręgowego w Gliwicach. _ Wniosek został oddalony. Od tej decyzji służy zażalenie do Sądu Apelacyjnego _ - poinformował PAP sędzia Tomasz Pawlik.

_ Nie będę składał zażalenia, szkoda mi na to czasu _ - oświadczył Marek Migalski.

bEKfBhXH

Migalski i Kutz startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu śląskim, z pierwszych miejsc na listach: Migalski - Polski Razem Jarosława Gowina, a Kutz - koalicji Europa Plus Twój Ruch.

Wniosek dotyczył tekstu pt. _ Plugawe dzieci _ z 2 maja. Migalski domagał się zakazania rozpowszechniania jego treści oraz nakazania Kutzowi opublikowania przeprosin na łamach _ GW _ w takim samym formacie, w jakim opublikowano felieton. Argumentował, że znalazły się w nim liczne obraźliwe określenia pod jego adresem oraz nieprawdziwe informacje na jego temat.

_ Sąd nie zajmował się obelgami zawartymi w tym tekście, a jedynie kwestią prawdziwości informacji na mój temat. Uznał, że nie są nieprawdziwe, a jedynie nieprecyzyjne _ - poinformował Migalski.

_ Oświadczam, że nie będę składał zażalenia. Kazimierz Kutz może mnie dalej obrażać i przekręcać fakty z mojego życia. Gratuluję też "Gazecie Wyborczej" takiego felietonisty na jej jakże niezależnych łamach _ - dodał.

bEKfBhXN

Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek uznał decyzję gliwickiego sądu za satysfakcjonującą. _ Tak się kończy, kiedy margines polityczny usiłuje zbijać kapitał na postaci wielkiego Polaka i wielkiego Ślązaka _ - powiedział PAP.

Kutz pisze cotygodniowe felietony do katowickiej _ Wyborczej _ od 10 lat. Jej redaktor naczelny Dariusz Kortko nie uważa, by sporny felieton był _ wyborczą agitką _. Nie widzi też potrzeby zawieszania publikacji felietonów kandydata do Parlamentu Europejskiego w okresie kampanii wyborczej.

_ Dlaczego mielibyśmy zawieszać jego felietony w czasie akurat tej kampanii wyborczej, gdy nie robiliśmy tego, kiedy Kutz kandydował w wyborach do Senatu czy Sejmu? _ - powiedział PAP.

Czytaj więcej w Money.pl
Migalski pozwał Kutza. O co poszło? Pozew dotyczy tekstu pt. Plugawe dzieci z 2 maja. Migalski domaga się zakazania rozpowszechniania jego treści oraz nakazania Kutzowi opublikowania przeprosin na łamach GW.
Chadecy będą największą frakcją w PE? Europejska Partia Ludowa może wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego 25 maja, zdobywając 216 mandatów - wynika z opublikowanej w Brukseli analizy sondaży PollWatch.
Eurowybory. Zbliża się ważny termin Wybory 25 maja, ale do 12 maja można zgłaszać ważne deklaracje.
bEKfBhYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)