Notowania

Korea Północna
21.09.2013 12:51

Kuter Korei Północnej ostrzelał rosyjski szkuner wiozący kraby

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. Szkuner Ałtaj znajdował się 90 mil morskich od Władywostoku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kkic/Wikipedia)

Straż przybrzeżna Korei Północnej ostrzelała i zatrzymała rosyjski szkuner. Rosjanie wieźli żywe kraby do jednego z portów Korei Południowej. Według agencji Interfax - nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. Szkuner _ Ałtaj _ znajdował się 90 mil morskich od Władywostoku. - _ Nasza jednostka został ostrzelana z karabinów maszynowych _ - poinformował szef centrum prasowego Rosyjskiej Agencji Rybołówstwa Aleksandr Sawieliew.

Marynarze z _ Ałtaja _ twierdzą, że kuter Korei Północnej nie kontaktował się z nimi przez radio, tylko od razu rozpoczął ostrzał. Koreańscy żołnierze weszli na pokład rosyjskiego szkunera, przesłuchali kapitana i przeszukali magazyny. Po kilku godzinach pozwolili Rosjanom odpłynąć. W trakcie tego incydentu nikt nie ucierpiał, statek również nie ma uszkodzeń.

Czytaj więcej w Money.pl
Koreańskie rodziny miały się spotkać. Odwołali Spotkania rozdzielonych rodzin i krewnych z Północy i Południa będą wstrzymane do czasu, gdy normalna atmosfera umożliwi przeprowadzenie dialogu - głosi oświadczenie północnokoreańskich władz.
Specjalna grupa wznowi produkcję w Kaesong Nastąpił kolejny krok przybliżający Północ i Południe do wznowienia produkcji w koreańskiej strefie ekonomicznej.
Korea Płn. znów uruchomiła reaktor atomowy Wskazują na to zdjęcia satelitarne - przekonują eksperci z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.
Tagi: Korea Północna, incydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz