Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kurierzy przewozili 18 kg narkotyków wartej 500 tysięcy złotych

0
Podziel się:

W jednej torbie ukryto 10 kilogramów marihuany, a w drugiej ponad 8 kilogramów.

Kurierzy przewozili 18 kg narkotyków wartej 500 tysięcy złotych
(Leszek Kotarba/East News)

Funkcjonariusze Służby Celnej oraz policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z Holandii przewozili ponad 18,5 kilograma narkotyków. Ich wartość na czarnym rynku to ponad pół miliona złotych.

Do akcji funkcjonariuszy Służby Celnej z Opola i policjantów z opolskiego wydziału Centralnego Biura Śledczego doszło w sobotę pod Brzegiem. W niedzielę o jej efektach poinformowała rzeczniczka prasowa Służby Celnej Agnieszka Skowron.

_ - Mężczyźni jechali z Holandii rejsowym busem wraz z innymi osobami. Pojazd zatrzymano do rutynowej kontroli. Środki odurzające w bagażach wyczuł pies Graffi, który jest specjalnie przeszkolony do wykrywania narkotyków _ - powiedziała Skowron.

W jednej torbie ukryto 10 kilogramów marihuany, a w drugiej ponad 8 kilogramów. _ Początkowo do torby, w której było schowane 10 kilogramów narkotyku, nikt nie chciał się przyznać. Właściciela ustalono dopiero po przesłuchaniu pasażerów busa _ - powiedziała rzeczniczka.

Okazał się nim 29-letni Dominik Ł. Druga torba należała do 32-letniego Olega K. Mężczyźni są mieszkańcami województw śląskiego i małopolskiego. Obaj zostali zatrzymani do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Brzegu. Usłyszeli zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków. Tłumaczyli, że są tylko kurierami, że przewozili narkotyki na zlecenie, za co mieli otrzymać zapłatę.

W poniedziałek prokuratura ma zdecydować, czy wystąpi do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na 560 tys. zł. Za ich przemyt podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Narkotyki w UE."Wchodzimy w nową fazę" Nowe technologie mają coraz większe znaczenie w produkcji narkotyków, wzrasta rola internetu w dystrybucji zakazanych substancji, a globalizacja zmienia charakter zorganizowanej przestępczości - to wnioski z raportu dotyczącego rynków narkotyków w UE.
Senat zalegalizował im marihuanę. To lek Czescy senatorowie zatwierdzili, po burzliwej debacie, nowelizację prawa o narkotykach dotyczącą legalizacji marihuany dla celów leczniczych.
"To trzeźwi są nienormalni" Robert Leszczyński przekonuje, że marihuana jest wspaniała. Że bez niej i bez alkoholu ludzkość by przepadła.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)