Notowania

rynek mieszkaniowy
18.02.2011 06:44

Kupujesz mieszkanie? Uważaj na długi dewelopera

Według nowych przepisów właściciel mieszkania może odpowiadać za zobowiązania inwestora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Według nowych przepisów właściciel mieszkania może odpowiadać za długi dewelopera.

Już od poniedziałku osoba kupująca nowe mieszkanie będzie musiała przedstawić w banku, w którym stara się o kredyt, oświadczenie banku finansującego dewelopera, że nabywany przez nią lokal nie zostanie obciążany hipoteką dewelopera - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _,

Dopiero wtedy nabywca będzie mógł kupić lokal w stanie wolnym od wszelkich długów. W przeciwnym wypadku mieszkanie zostanie obciążone hipoteką dewelopera, a jego właściciel będzie miał prawo żądać jedynie podziału hipoteki proporcjonalnie do wielkości lokalu.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dodaje, że takie zmiany wynikają z nowelizacji ustawy o księgach wieczystych i hipotece, która wchodzi w życie w niedzielę. Zgodnie z nią wydzielenie mieszkania z obciążonej hipoteką nieruchomości wybudowanej przez dewelopera spowoduje przekształcenie tej hipoteki w hipotekę łączną obciążającą zarówno całą nieruchomość, jak i wydzielony lokal.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t45545.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deweloperzy;odzyskali;impet;teraz;selekcja,255,0,764415.html) Deweloperzy odzyskali impet. Teraz selekcja Rok 2010 był dla deweloperów trzecim, najlepszym w minionej dekadzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t20613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/deweloperzy;zarobia;kilkadziesiat;milionow;mniej,55,0,763703.html) Deweloperzy zarobią kilkadziesiąt milionów mniej? Wzrost VAT-u może spowodować, że klienci będą dopłacać.
Tagi: rynek mieszkaniowy, deweloper, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR, czołówki, nieruchomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz