Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemyt papierosów
25.11.2012 18:21

Kujawsko-Pomorskie: Celnicy odnaleźli skład fałszowanej wódki

Skład alkoholu i tytoniu z przemytu wykryła Służba Celna w Inowrocławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kot2626/iStockphoto)

Skład alkoholu i tytoniu z przemytu wykryła Służba Celna w Inowrocławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jego właściciel oferował swoim _ klientom _ wódkę, która okazała się po badaniach przetworzonym spirytusem technicznym._ _

_ - Funkcjonariusze Służby Celnej z Bydgoszczy odnaleźli w pokątnym składzie około 55 tys. sztuk papierosów, prawie 250 litrów alkoholu i pewną ilość tytoniu do palenia. Towar był ukryty w niepozornym pawilonie przy parkingu strzeżonym w Inowrocławiu _ - poinformował Mariusz Ziarnowski, rzecznik prasowy oddziału Służby Celnej w Toruniu.

W pawilonie oficjalnie można było kupić legalnie wprowadzone na rynek papierosy z polską akcyzą, ale wtajemniczeni zaopatrzyć się mogli tu w tańsze, _ spod lady _, z akcyzą zza wschodniej granicy. Jak zaobserwowali funkcjonariusze, handel towarem z przemytu ożywiał się codziennie po zmroku.

Celnicy wkrótce odkryli, że tytoń i alkohol składowany był także w garażu należącym do pracownika parkingu. Kontrabanda wypełniała również należący do niego samochód osobowy.

_ - Jak wykazało przeprowadzone na miejscu wstępne badanie, alkohol mógł zostać otrzymany w drodze odkażania alkoholu skażonego lub technicznego, a jego spożycie mogło być niebezpieczne dla zdrowia potencjalnych nabywców. Jeśli potwierdzą to szczegółowe badania laboratoryjne sprawcom, poza wysoką grzywną, grozić będzie kara pozbawienia wolności do 8 lat _ - zaznaczył Ziarnowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Z magazynu celników skradli 100 tys. paczek papierosów Sprawcy dostali się do magazynu przez okno, w którym wycięli kraty.
Przemyt papierosów. To było 20 tysięcy paczek Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 270 tys. zł.
Rekordowy przemyt. Mówił, że to tylko karton Straty Skarbu Państwa z tytułu podatków, gdyby towar trafił na rynek, celnicy szacują na ponad 5 mln zł.
Tagi: przemyt papierosów, celnicy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz