Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory do europarlamentu
16.04.2013 06:56

Kudrycka: nie podjęłam decyzji o startowaniu do Europarlamentu

Gazeta Wyborcza napisała w poniedziałek, że premier Donald Tusk, który na lato zapowiedział rekonstrukcję rządu, może rozstać się z częścią ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

*Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka powiedziała wczoraj w Białymstoku, że nie ma decyzji w sprawie jej ewentualnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prasowe informacje na ten temat oceniła jako spekulacje. *

_ Gazeta Wyborcza _ napisała w poniedziałek, że premier Donald Tusk, który na lato zapowiedział rekonstrukcję rządu, może rozstać się z częścią ministrów pod pretekstem, że wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według nieoficjalnych informacji miałoby chodzić o ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego oraz minister Kudrycką.

Kudrycka powiedziała dziennikarzom, że nigdy nie planowała swojego życia, myśląc o długich okresach. Dodała, że nie rozmawiała na temat startu w wyborach do PE z premierem i koncentruje się teraz na pracach swojego resortu.

_ - Dzisiaj nie planuję startu do Parlamentu Europejskiego. Natomiast zajmuję się przede wszystkim tym, co jest najistotniejsze z mego punktu widzenia, czyli ministra nauki i szkolnictwa wyższego _ - powiedziała Kudrycka, która spotkała się w Białymstoku ze studentami.

Minister zaznaczyła, że decyzji w sprawie ewentualnego startu w wyborach nie ma. _ - Jeszcze nie pora na decyzje. Przede wszystkim koncentruję się na tym, aby zakończyć nie tylko proces legislacyjny, ale także proces konsultacyjny, który jest bardzo ważny dla dobrego kształtu nowych aktów prawnych. (...) Nie ma decyzji ani mojej, ani premiera Tuska. Listy będą układane dopiero, myślę, za pół roku _ - dodała Kudrycka.

Kudrycka zasiadała już w Parlamencie Europejskim. Mandat zdobyła w wyborach 2004 r., startując w okręgu obejmującym województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie. Europosłanką była do listopada 2007 roku, kiedy została ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

Michał Boni przyznał już, że rozważa kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 r. W piątkowej rozmowie w Tok FM szef MAC zaznaczył jednak, że dla jego ostatecznej decyzji w tej sprawie kluczowa jest akceptacja premiera Tuska.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zaćwierkał" o raporcie w sprawie Gazpromu W dokumencie mają się znaleźć wszystkie okoliczności towarzyszące podpisaniu memorandum przez EuRoPol Gaz i Gazprom. Trafi na biurko premiera najpóźniej we wtorek.
Minister gospodarki uspokaja w sprawie OFE Zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska, propozycje dotyczące przyszłości OFE rząd ma przedstawić w maju.
Nowe dopłaty do kredytów. Rząd ujawnia Projekt ustawy o programie _ Mieszkanie dla młodych _, powinien trafić do Sejmu na początku maja. Sprawdź szczegóły.
Tagi: wybory do europarlamentu, kudrycka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz