Notowania

pis
18.09.2012 13:43

"Kuchciński powinien dostać medal". Za co?

Tak uważa poseł PiS Adam Hofman. To reakcja na wniosek Ruchu Palikota o ukaranie Marka Kuchcińskiego przez sejmowa komisję etyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Ruch Palikota oskarża go o to, że podczas wygłaszania oświadczeń o kosztach nauki religii w szkołach stosował cenzurę prewencyjną, straszył wykluczeniem z obrad i ingerował w treść głoszonych przez posłów poglądów. - _ Ktoś z tą organizacją musi zrobić porządek _ - odpowiada rzecznik PiS Adam Hofman:

_ - Nie robi tego pani marszałek Kopacz, pozwalając na zmianę sali sejmowej często w kabaret, dopuszczając do kuriozalnych wypowiedzi ludzi, którzy nie powinni zasiadać w tej izbie. Więc za to co próbował zrobić marszałek Kuchciński powinien dostać nagrodę, a nie naganę. Pani marszałek nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, ponieważ dopuszcza, by klub Palikota zamieniał obrady w farsę. Jeśli zrobił to marszałek Kuchciński to mu chwała _ - tłumaczy Hofman.

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

źródło: IAR

Oświadczenia poselskie wygłaszane są na zakończenie każdego dnia obrad Sejmu. Każdy poseł ma 5 minut na to, by zabrać głos w dowolnym dla siebie temacie. Komisja etyki poselskiej może ukarać posła upomnieniem, naganą lub zwrócić mu uwagę.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie decydowali o Chorwacji. Było ostro Sejm wyraził zgodę na ratyfikację przez prezydenta Bronisława Komorowskiego traktatu w sprawie przystąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej.
To pozwoli "odbetonować" scenę polityczną Likwidację obecnego modelu finansowania partii politycznych i wprowadzenie w zamian ujednoliconego odpisu podatkowego na partie - postuluje Ruch Palikota.
Platforma radzi zespołowi PiS: Przejrzyjcie... Politycy PO postulują, by utworzony przez PiS zespół ds. obrony demokratycznego państwa przejrzał dokumenty swojej partii.
Tagi: pis, palikot, kuchciński, sejm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz