Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kuba
10.05.2011 06:40

Kubańczycy będą mogli wyjeżdżać za granicę

Po raz pierwszy od ponad 50 lat władze Kuby pozwolą obywatelom tego kraju na zagraniczne podróże turystyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twicepix/CC/Flickr)

Po raz pierwszy od ponad 50 lat władze Kuby pozwolą obywatelom tego kraju na zagraniczne podróże turystyczne - wynika z opublikowanych końcowych planów reform, przyjętych w kwietniu przez delegatów na VI Zjazd Komunistycznej Partii Kuby.

Rząd Raula Castro _ przestudiuje politykę, która ułatwi Kubańczykom mieszkającym w kraju wyjazdy za granicę w charakterze turystów _ - głosi jeden z 313 projektów liberalizujących funkcjonowanie gospodarki przyjętych podczas zjazdu. Dokument nie podaje szczegółów na temat wydawania pozwoleń na zagraniczne podróże.

Umożliwienie podróży jest jedynym z głównych żądań Kubańczyków. Formalnie zagraniczne wyjazdy nie są zabronione, jednak ograniczeń jest tak wiele, że wyjechać za granicę udaje się tylko niewielu mieszkańcom Kuby.

Obywatel tego kraju musi otrzymać zaproszenie z zagranicy, a następnie wystąpić o pozwolenie na wyjazd. Władze bez uzasadnienia mogą nie wydać tego dokumentu. Ponadto koszty związane z formalnościami okazują się dla wielu obywateli kraju, w którym średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi 15 euro, zbyt wysokie.

Podczas VI Zjazdu Komunistycznej Partii Kuby, który odbył się w dniach 16-19 kwietnia bieżącego roku, na pierwszego sekretarza ugrupowania wybrano Raula Castro. Drugim sekretarzem został pierwszy wiceprezydent kraju Jose Machado Ventura.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t84714.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fidel;castro;rezygnuje;z;partyjnych;funkcji,254,0,814846.html) Fidel Castro rezygnuje z partyjnych funkcji Były prezydent Kuby potwierdził na swojej stronie internetowej, że że rezygnuje z przywództwa w Komunistycznej Partii Kuby.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t47210.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/kuba;bedzie;mniej;panstwa;w;firmach,57,0,812089.html) Kuba: Będzie mniej państwa w firmach Zmiany w gospodarce będzie forsował Raul Castro, prezydent państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t98746.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/castro;uwolnil;dwoch;wiezniow;politycznych,129,0,799361.html) Castro uwolnił dwóch więźniów politycznych To ostatni więźniowie polityczni z grupy 75 opozycjonistów.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz