Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki kuba-usa
10.04.2013 06:30

Kuba wyda władzom USA małżeństwo oskarżone o uprowadzenie własnych dzieci

Stany Zjednoczone i Kuba nie zawarły układu o ekstradycji a stosunki między Waszyngtonem i Hawaną pozostają napięte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

*Joshua Michale Hakken i jego żona Sharyn zbiegli na Kubę niewielkim jachtem po uprowadzeniu z okolic Tampy na Florydzie, z domu teściowej, która sprawowała nad nimi opiekę, dwóch synów w wieku 4 i 2 lat. *Kubańskie MSZ poinformowało, że wyda władzom amerykańskim małżeństwo, które zbiegło na Kubę po uprowadzeniu z Florydy dwójki własnych dzieci, wobec których odebrano im prawa rodzicielskie.

Hakken poszukiwany jest przez amerykańskie organy wymiaru sprawiedliwości, które postawiły mu zarzuty dwukrotnego uprowadzenia i naruszenie praw osoby sprawującej opiekę nad małoletnimi. Już wcześniej został, wraz z żoną pozbawiony władzy rodzicielskiej nad synami. Ma za sobą historię wielokrotnych konfliktów z prawem.

Departament Stanu USA opublikował oświadczenie, że władze amerykańskie spotkały się _ z bardzo dobrą współpracą _ ze strony władz Kuby.

Nie było to oczywiste bowiem Stany Zjednoczone i Kuba nie zawarły układu o ekstradycji a stosunki między Waszyngtonem i Hawaną pozostają napięte.

W przeszłości dochodziło do konfliktów między obu państwami wokół losów osób, które zbiegły do USA z Kuby.

Czytaj więcej w Money.pl
Castro apeluje o pokój i ostrzega. Kogo? Mamy do czynienia z zagrożeniem wojną, jednym z najpoważniejszych od czasu październikowego kryzysu rakietowego z 1962 roku związanego z Kubą - ostrzega Castro.
Kongresmeni u Castro. Nie podają nazwisk Członkowie amerykańskiej delegacji spotkali się również z Alanem Grossem, który odsiaduje wyrok w kubańskim więzieniu.
USA zaprzecza: Nie ingerujemy w tym kraju - _ Żadna decyzja dla tego kraju nie zapadła w USA _ - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA.
Tagi: stosunki kuba-usa, kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz