Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kto poluzował śruby w kole auta szefa CBA?

0
Podziel się:

Paweł Wojtunik złożył dziś zeznania.

Kto poluzował śruby w kole auta szefa CBA?
(Adam Guz/REPORTER)

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik złożył zeznania w sprawie poluzowania śrub w kole jego prywatnego samochodu.

O sprawie media pisały w połowie sierpnia ubiegłego roku. Poluzowanie śrub w kole samochodu Wojtunik miał odkryć podczas jazdy pod koniec lipca.

Wojtunik pytany, czy podejrzewa, kto mógł poluzować śruby, odpowiedział: _ Z racji służby w CBŚ (Wojtunik był szefem CBŚ do 2009 r.) pewnie mogą być osoby, które nie przepadają za mną, ale ciężko mi taką listę wskazywać albo publicznie o tym mówić _ - powiedział.

_ - Jestem biernym przedmiotem działań prokuratury, bo to nie ja sobie odkręciłem koło. Ja tu jestem osobą pokrzywdzoną i nie prowadzę żadnych własnych działań w tej sprawie _ - dodał Wojtunik.

Jak ocenił, z uwagi na miejsce zamieszkania (w pobliżu dużego hipermarketu) trudne będzie zidentyfikowanie sprawców na podstawie logowań do sieci komórkowych.

Szef CBA powiedział, że trudno jest przewidywać, kiedy sprawa znajdzie swój finał. _ - Wyjaśnienie sprawy jest też w interesie mojej rodziny _ - podkreślił.

Podstawą śledztwa ws. poluzowania śrub w kole samochodu Wojtunika jest artykuł kodeksu karnego, zgodnie z którym _ kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech _.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojtunik będzie nadal szefem CBA Donald Tusk jest zadowolony z pracy szefa Biura i zostawi go na kolejną kadencję.
Politycy zgodni w ocenie rzekomego zamachu Chodzi o zdarzenie sprzed dwóch tygodni. Szef CBA odkrył wtedy, że w samochodzie, którym podróżował w lewym przednim kole wszystkie śruby były odkręcone na centymetr.
Czy to był zamach? Szef CBA na celowniku Jest postępowanie sprawdzające w sprawie rzekomego zamachu na szefa CBA Pawła Wojtunika - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)