Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kto zostanie kanclerzem Niemiec? Merkel z dużym poparciem

0
Podziel się

Najnowsze sondaże nie pozostawiają złudzeń. Podobnej popularności nie mają inni zachodni przywódcy.

Kto zostanie kanclerzem Niemiec? Merkel z dużym poparciem
(World Economic Forum/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))
bEiuUUYB

Ponad połowa (56 procent) Niemców chce, by kanclerz Angela Merkel ubiegała się o czwartą kadencję na tym urzędzie. Za jej ustąpieniem po trzech kadencjach opowiada się 37 procent obywateli. Takie wyniki sondażu ośrodka Emnid podał dziennik _ Bild _.

W badaniu 74 proc. respondentów oceniło, że obecna kanclerz chce rządzić dalej, po zakończeniu w 2017 roku obecnej kadencji.

W innym sondażu, dla telewizji publicznej ARD, 67 proc. Niemców wyraziło aprobatę dla działań szefowej rządu. W tym samym badaniu 39 proc. ankietowanych poparło działania obecnej minister obrony Ursuli von der Leyen, o której mówiło się latem jako o potencjalnej sukcesorce Merkel w razie jej ustąpienia.

bEiuUUYD

Jak zauważa Reuters, o podobnej popularności jak Merkel wśród własnych obywateli inni zachodni przywódcy mogą tylko marzyć. Poparcie dla prezydenta USA Baracka Obamy wynosi około 40 procent. Zaś aż 86 procent Francuzów - jak podał w listopadzie dziennik _ Le Figaro _ nie chce, by obecny prezydent Francois Hollande ubiegał się w 2017 roku o kolejną kadencję.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ostro o Rosji: "To łamanie prawa" _ - Postępowanie Rosji jest kwestionowaniem ładu pokojowego w Europie i łamaniem prawa międzynarodowego - _powiedziała Merkel w parlamencie podczas debaty nad projektem ustawy budżetowej na rok 2015.
Konflikt Moskwa-Berlin? Kreml wyrzucił niemiecką dyplomatkę Krok władz rosyjskich jest odpowiedzią na wcześniejsze wyproszenie z Niemiec rosyjskiego pracownika konsulatu.
Zniesienie sankcji dla Rosji? Merkel komentuje Dodała, że na listę objętych retorsjami mogą trafić także nowe władze separatystycznych regionów na wschodzie Ukrainy.
bEiuUUZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)