Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Księżna Kate pozwie francuskie pismo za publikację jej zdjęć topless

4
Podziel się:

Francja ma ostre przepisy o ochronie prywatności przed wścibstwem mediów, ale zdjęcia wykonane zostały z publicznej drogi, bez naruszenia terenu prywatnego.

Księżna Kate pozwie francuskie pismo za publikację jej zdjęć topless
(James Whatling / Splash News/EAST NEWS)

Adwokaci brytyjskiej pary książęcej Williama i Kate mają jutro złożyć w Paryżu wniosek o wydanie sądowego zakazu dalszej publikacji zdjęć księżnej opalającej się topless podczas niedawnych wakacji w Prowansji. Potwierdzono również, że skierują pozew przeciwko francuskiemu pismu, które opublikowało te fotografie.

Francja ma ostre przepisy o ochronie prywatności przed wścibstwem mediów, ale pewną trudność stanowić może fakt, że zdjęcia wykonane zostały z publicznej drogi, a więc bez naruszenia terenu prywatnego, na którym przebywała księżna.

Pismo _ Closer _, które kupiło zdjęcia Kate, ma już na sumieniu publikację fotografii umierającej matki Williama, księżnej Diany po wypadku w Paryżu w 2006 roku. Takie paralele między obecnym skandalem a losem nękanej przez paparazzich Diany mogą przemawiać za wydaniem sądowego zakazu dalszej publikacji zdjęć księżnej Cambridge.

Zakaz nie sięgnie jednak poza Francję, a tymczasem druk 26 stron zdjęć Kate zapowiedział włoski magazyn ilustrowany _ Che _. Wczoraj ukazały się one również w irlandzkiej gazecie _ The Irish Daily Star _.

William i Kate podróżują tymczasem po Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku. Dziś odwiedzają wyspy Salomona, ale poprzednio byli w muzułmańskiej Malezji, gdzie niedyskrecje _ Closer _ najwyraźniej nie zaszkodziły reputacji księżnej - odwiedziła tam meczet i wygłosiła swoje pierwsze publiczne przemówienie za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Obstawiają zakłady, kiedy urodzi się książę Tak obstawiają bukmacherzy.
Sprawa polityczna. Książę latał i podziwiał Drugi w kolejce do brytyjskiego tronu książę William powrócił do ojczyzny z misji na Falklandach.
Nie zdradzają, ile kosztował ślub Williama i Kate Z zestawienia wynika , że wydatki księcia finansowane przez podatnika wzrosły o 11 proc., sięgając 2,2 mln funtów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
fotograf
3 lata temu
Tak, mówią, że na zachodzie tolerancja do TopLess, ale żadna kobieta nie pozwoli siebie sfotografować w tym stanie, nawet jeśli jest to publiczna plaża, to jak wyciąga się aparat, to one wciągają staniki. Gdzie są te wszystkie fotografie TopLess z wakacji?
sandokan
4 lata temu
pewnie zobaczyla Sandokana tygrysa malezji i pokazala co ma
Mirko69
4 lata temu
No i co? Umarł ktoś?
Ojejku
4 lata temu
A kto by ją chciał oglądać