Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Książeczka zdrowia dziecka ma być ujednolicona. Komisja zadecydowała

0
Podziel się:

Książeczki zdrowia dziecka mają być ujednolicone i będą częścią dokumentacji medycznej.

Książeczka zdrowia dziecka ma być ujednolicona. Komisja zadecydowała
(Fotolia)
bEJbymAB

Książeczki zdrowia dziecka mają być ujednolicone i będą częścią dokumentacji medycznej. Sejmowa komisja zdrowia przyjęła we wtorek sprawozdanie podkomisji dotyczące nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Alicja Dąbrowska - posłanka PO przyznaje, że o ten zapis wnioskował Rzecznik Praw Dziecka. Posłowie przychylili się do tego wniosku, ponieważ uważali, że dokumentacja medyczna już od samego urodzenia powinna być ścisła i szczegółowa.

Niezależnie od tego, gdzie i kiedy dziecko trafi do lekarza, to będzie on mógł zapoznać się z przebiegiem leczenia małego pacjenta i z historią szczepień profilaktycznych. Obecnie sytuacja jest taka, że w różnych placówkach ta dokumentacja może być inna.

bEJbymAD

Również Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Kozłowska jest zdania, że to bardzo potrzebna nowelizacja. W sytuacji, gdy pacjent chce dochodzić swoich roszczeń lub Rzecznika prowadzi postępowanie wyjaśniające to sprawa będzie łatwiejsza. Obecnie było to bardzo utrudnione - stwierdziła Krystyna Kozłowska.

Wzory książeczki zdrowia określi w drodze rozporządzenia minister zdrowia.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/m7294.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sanepid-w-krapkowicach-zrobil-aplikacje,153,0,1663897.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pierwsza pomoc bez tajemnic. Jest aplikacja Aplikacja zawiera instrukcje postępowania w pięciu sytuacjach: z dzieckiem zadławionym; z dzieckiem nieprzytomnym bez oddechu; z osobą nieprzytomną z zachowanym oddechem czy z osobą nieprzytomną bez oddechu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/m255546.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sluzba-zdrowia-w-polsce-co-trzeci-chory-to,66,0,1659970.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Eksperci biją na alarm. Szpitale nie gotowe Prezes Fundacji Watch Health Care, Krzysztof Łanda podkreślił, że opieka nad osobami starszymi jest jednym z najbardziej istotnych problemów systemu służby zdrowia w Polsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/m254143.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mobbing-w-resorcie-zdrowia-szefowa-sluzby,29,0,1764125.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Arłukowicz komentuje sprawę mobbingu w MZ Sprawa została przekazana do wyjaśnienia szefowej Służby Cywilnej - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
bEJbymBe
zdrowie
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)