Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Książę William i księżna Kate jadą do Stanów

William spotka się z Barackiem Obamą, złoży też razem z żoną kwiaty przed pomnikiem 11 września w Nowym Jorku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(James Whatling / Splash News/EAST NEWS)

Książę William wraz z ciężarną żoną księżną Kate rozpoczynają dziś trzydniową wizytę w USA, podczas której książę spotka się z prezydentem Barackiem Obamą.

32-letni William, drugi w sukcesji do tronu po swym ojcu, księciu Karolu, jutro przyjęty będzie w Białym Domu w Waszyngtonie przez amerykańskiego prezydenta. Wygłosi też odczyt w siedzibie Banku Światowego na temat nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt, a następnie w Nowym Jorku promować będzie akcje charytatywne.

Para książęca, której synek, książę Jerzy, zostaje w Londynie, złoży kwiaty przed pomnikiem 11 września w Nowym Jorku, gdzie odda cześć ofiarom zamachów na World Trade Center w 2001 roku.

Wizyta Williama i Kate przywołuje wspomnienia podróży do USA w 1985 roku księcia Karola i księżnej Diany. Na księżnę Walii zwrócona była uwaga światowych mediów. Diana tańczyła wtedy na przyjęciu z prezydentem USA Ronaldem Reaganem i gwiazdą Hollywood Johnem Travoltą.

Jest to pierwsza wizyta oficjalna księcia Williama w Nowym Jorku i Waszyngtonie i druga poza krajami Wspólnoty Brytyjskiej po krótkim pobycie w 2011 roku w Kalifornii. William w lutym pojedzie do Japonii i Chin z 6-dniową wizytą oficjalną, gdzie będzie reprezentował ojca i babkę, 88-letnią królową Elżbietę II. Nie będzie mu towarzyszyła księżna Kate, która ma rodzić w kwietniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Księżna Kate spodziewa się drugiego dziecka! Gratulacje młodej matce złożył już na Twitterze premier Wielkiej Brytanii David Cameron.
Księżna Kate urządzi nocny klub. Dla kogo? Na liście gości wymienia się obie byłe narzeczone Harry'ego: Chelsy Davy i Cressidę Bonas. Według tabloidu Daily Mirror, książę nie ma nic przeciwko temu, by przyszły na jego urodziny.
Czym bawił się książę William? Wystawa Na ekspozycji "Royal Childhood" zebrano ponad 150 zabawek oraz innych przedmiotów członków brytyjskiej rodziny królewskiej.
Tagi: monarchia w wielkiej brytanii, brytyjska monarchia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz