Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ksiądz podejrzewany o spowodowanie wypadku przyszedł pijany na komendę

0
Podziel się

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem był pijany; miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Policja zatrzymała mu prawo jazdy, a w piątek miał on stawić się w miejscowej komendzie.

Ksiądz podejrzewany o spowodowanie wypadku przyszedł pijany na komendę
(Willeecole/Dreamstime)
bEqoIDzF

Policjanci z Łowicza zatrzymali 66-letniego księdza podejrzewanego o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, po tym jak stawił się w tamtejszej komendzie mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Duchowny prawdopodobnie zostanie przesłuchany dopiero jutro.

Do wypadku doszło w czwartek na ul. 3 Maja w Łowiczu. 66-letni ksiądz kierujący samochodem kia ceed stracił panowanie nad autem i uderzył w idącą pasem dla pieszych w pobliżu przejazdu kolejowego 41-letnią kobietę; auto uszkodziło też uliczną latarnię. Poszkodowana trafiła do szpitala; według policji nie odniosła poważnych obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący autem był pijany; miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Policja zatrzymała mu prawo jazdy, a dzisiaj miał on stawić się w miejscowej komendzie.

bEqoIDzH

_ - W południe duchowny stawił się na komendzie w Łowiczu, ale policjant, który miał go przesłuchać, wyczuł od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy - miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany _ - powiedział Adam Kolasa z łódzkiej policji.

Dopiero po wytrzeźwieniu ksiądz zostanie przesłuchany; może usłyszeć co najmniej zarzut jazdy samochodem po pijanemu. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Zarzuty mogą zostać jednak rozszerzone po wpłynięciu opinii biegłego, który ma się wypowiedzieć co do stanu zdrowia poszkodowanej w wypadku kobiety.

66-letni ksiądz mieszka w Łowiczu, ale posługę pełni w diecezji warszawsko-praskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Sąd w USA uchylił wyrok w głośnej sprawie Duchowny został w 2012 roku uznany za winnego ukrywania przypadków nadużyć seksualnych wobec dzieci dokonywanych przez księży.
Kuria przeprasza ofiary księdza pedofila -_ Nade wszystko przepraszamy i wyrażamy głębokie współczucie ofiarom działań księdza i wszystkim dotkniętym tą sprawą _ - napisano w oświadczeniu.
Proboszcz skazany na osiem lat za pedofilię Sąd uznał, że ksiądz jest winny molestowania seksualnego pięciu chłopców.
bEqoIDAi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)