Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krzysztof Czuma nie będzie asystentem ojca

0
Podziel się:

Jego firma miała dopuścić się oszustw internetowych.

Krzysztof Czuma nie będzie asystentem ojca
(PAP/ Tomasz Gzell)

Krzysztof Czuma poinformował w oświadczeniu, że zrezygnował z funkcji społecznego asystenta swego ojca, Andrzeja Czumy. Rezygnacja - jak napisał - ma związek _ z kolejnymi nieprawdziwymi zarzutami stawianymi pośrednio ministrowi sprawiedliwości _.

Wtorkowe _ Wydarzenia _ Polsatu podały, że zgodnie z aktualnym odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego,Andrzej Czumafiguruje jako członek rady nadzorczej firmy internetowej swego syna Krzysztofa - _ Elektron Warszawa _.

Według programu Andrzej Czuma zasiada w radzie od 2002 roku. W grudniu 2004 r. zawiadomieniem Allegro.pl o popełnieniu przestępstwa przez Krzysztofa Czumę zajęła się policja. Jego firma miała szkodzić wizerunkowi Allegro umieszczając na swoich serwerach strony umożliwiające popełnienie oszustw internetowych, między innymi poprzez wyłudzanie loginów i haseł do Allegro.

Proces ruszył w lipcu 2005 r., a wyrok wydano w lutym 2006 r. Krzysztof Czuma został ukarany grzywną w wysokości 100 złotych. Wyrok jest prawomocny. _ W radzie nadzorczej Andrzej Czuma miał przede wszystkim kontrolować firmę. Z tego zadania się nie wywiązał _ - podano w Polsacie.

W oświadczeniu Krzysztof Czuma przyznał, że w 2005 r. rzeczywiście został obwiniony o naruszenie przepisu Ustawy o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną. Według niego, naruszenie polegało na nieumieszczeniu w wyeksponowanym miejscu niekomercyjnej strony internetowej danych kontaktowych do osoby wystawiającej stronę.

Krzysztof Czuma napisał, że jedynym dowodem w sprawie były zeznania osoby _ całkowicie mu nieznanej _. W rezultacie, dodaje Czuma, został ukarany grzywną. Od wyroku złożył apelację, ale spóźnił się z nią jeden dzień i dlatego - jak pisze - nie została ona rozpatrzona.

Krzysztof Czuma podkreśla, że jego ojciec, złożył rezygnację z udziału w radzie nadzorczej firmy w 2003 r. i od tego momentu - zgodnie z prawem - nie jest jej członkiem.

_ _

Wcześniej _ Polityka _ podała, że Andrzej Czuma ma długi wobec amerykańskich banków i osób prywatnych. Minister przyznał, że w czasie pobytu w USA miał długi, ale - jak oświadczył - już je spłacił.

Media podawały też, że minister zasiada w radzie nadzorczej firmy swojego syna. Krzysztof Czuma, wyjaśniał wówczas, że to przez jego zaniedbanie rezygnacja ojca nie została odnotowana w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wczoraj premierDonald Tuskoświadczył, że oczekuje jeszcze _ kilku drobnych wyjaśnień _ od ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, ale jego sprawęuważa _ praktycznie za zamkniętą _.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)