Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krytyka gender. Apel o przerwanie "nieszczęsnego widowiska"

0
Podziel się:

Przed wczoraj ozpoczął prace zespół parlamentarny Stop ideologii gender. Ma się zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję ideologii gender.

Krytyka gender. Apel o przerwanie "nieszczęsnego widowiska"
(prezydent.pl/GFDL)

Senatorowie Jan Filip Libicki (PO) i Kazimierz Jaworski (SP) wystosowali list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym zaapelowali, by wystąpił z projektem zmian w ustawie o systemie oświaty w związku z ostrym sporem o gender.

W ustawie o systemie oświaty, według senatorów, powinien się znaleźć zapis, że szkoły i placówki wychowawcze przekazują wzorzec małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz trwałej rodziny tworzonej przez małżonków _ jako optymalnego środowiska wychowania dzieci _.

Odnosząc się do apelu senatorów szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek w rozmowie przypomniała, że parlamentarzystom przysługuje prawo do występowania z inicjatywą ustawodawczą. _ - Trochę nieswojo czuję się przypominając, że parlamentarzystom przysługuje prawo do występowania z inicjatywą ustawodawczą, ponadto wtedy jasne jest na czyj rachunek polityczny idzie taka inicjatywa _ - powiedziała.

Senatorowie zaapelowali do prezydenta, by przerwał _ nieszczęsne widowisko _ w sprawie gender. Ich zdaniem _ rodzice mają prawo w poczuciu bezpieczeństwa wysyłać swe dzieci w przekonaniu, iż nie będą im wpajane nieodpowiednie wzorce. Tymczasem takie właśnie kampanie podejmują niektóre marginalne środowiska. Z drugiej strony jednak należy zapobiegać, by zasadne obawy rodziców nie stały się pretekstem dla politycznego jątrzenia, mającego na celu tylko zaistnienie _.

W przekazanym PAP liście do prezydenta Libicki i Jaworski podkreślili, że zwracają się do niego z _ ponadpartyjną inicjatywą wygaszenia ostrego sporu, który od jakiegoś czasu w znaczący sposób absorbuje opinię publiczną (...), zwanego potocznie sporem o gender _.

Według Jaworskiego i Libickiego zdecydowana większość Polaków jest przywiązana do wzorca życia w małżeństwie, rozumianego jako trwały związek kobiety i mężczyzny. Tymczasem _ część radykalnych środowisk lewicowych _ narzuca _ koncepcję rezygnacji z jakiegokolwiek rozróżnienia między ludzkimi płciami _.

_ - Linia frontu przebiegła w szczególności przez polskie szkoły, gdzie niektórzy chcieliby na siłę wtłaczać dzieciom swoje ideologiczne koncepcje. Po drugiej stronie jest większość rodziców, którzy chcą żyć w poczuciu bezpieczeństwa, że ich dzieciom będą przekazywane takie wzorce, według których sami zostali wychowani _ - uważają senatorowie.

_ - W obliczu narastającego konfliktu w tej sprawie prezydent, obdarzony ponadpartyjnym, mocnym i autentycznym poparciem społecznym, mógłby spowodować faktyczne jego rozwiązanie, zgodne z wolą większości Polaków _ - ocenili. Jaworski i Libicki zwrócili się w związku z tym do prezydenta, by _ podjął stosowną inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie _, która miałaby na celu _ umocnienie i realizację definicji rodziny wynikającej z ustawy zasadniczej _.

Senatorowie chcieliby osobiście spotkać się z prezydentem w tej sprawie. O gender stało się głośno m.in. za sprawą listu pasterskiego przygotowanego na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym biskupi przestrzegali przed _ ideologią gender _. Według Małgorzaty Fuszary, współtwórczyni podyplomowych studiów _ Gender Studies _ na UW, gender to nie ideologia, a społeczna i kulturowa tożsamość płci. _ Ten termin wskazuje, że poza biologią określa nas także kontekst społeczny, kulturowy. Wskazuje, że to, co niosą ze sobą pojęcia: kobieta i mężczyzna jest nie tylko wyznaczone przez biologię, ale również przez społeczne role, społeczne oczekiwania _ - mówiła w grudniu w rozmowie z PAP Fuszara.

W środę rozpoczął prace zespół parlamentarny _ Stop ideologii gender _. Tworzą go parlamentarzyści Solidarnej Polski. Ma się zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję _ ideologii gender _.

Czytaj więcej w Money.pl
Stop ideologii gender. Będzie specjalny zespół Jak poinformowała jego pomysłodawczyni, posłanka Solidarnej Polski Beta Kempa, list intencyjny w tej sprawie został już wysłany do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.
Kontrowersyjny list Episkopatu odczytywany Kościół katolicki obchodzi dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Polscy biskupi w tym roku szczególnie przestrzegają przed " ideologią gender".
Kościół nie przestrzegał równości płci? _ Biskupi i księża Kościoła katolickiego od jakiegoś czasu prowadzą nagonkę na szkoły i przedszkola realizujące politykę równości płci oraz świadomie wypaczają i kłamią na temat teorii gender _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)