Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krystyna pawłowicz
07.05.2014 16:58

Krystyna Pawłowicz ukrana za nazwanie flagi UE "szmatą"

- Nie przyjmuję do wiadomości decyzji komisji. Niech robią, co chcą - odpowiada posłanka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej ukarała posłankę PiS Krystynę Pawłowicz zwróceniem uwagi za nazwanie flagi UE szmatą. Posłanka nie uznaje decyzji komisji i - jak zapowiedziała - nie wycofuje się ze swoich słów.

_ Komisja podjęła decyzję, że ta wypowiedź narusza art. 6 zasad etyki poselskiej i zwróciła uwagę pani poseł. Jest to decyzja nieprawomocna, pani poseł ma prawo odwołać się od niej do Prezydium Sejmu _ - powiedział wiceszef komisji Tomasz Garbowski (SLD). Art. 6 stanowi, że _ poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu. Powinien szanować godność innych osób _.

Pawłowicz w grudniu w rozmowie z _ Super Expressem _ powiedziała: _ Ustawa o godle, barwach narodowych i hymnie RP przewiduje, że godne eksponowanie i cześć należy się polskiej fladze. Ciągłe eksponowanie jej łącznie z jakąś unijną szmatą obraża nasze symbole _. Wypowiedź ta oburzyła rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, który złożył wniosek do komisji etyki o ukaranie posłanki PiS.

_ - Nie przyjmuję do wiadomości decyzji komisji. Niech robią, co chcą. Większość mają w niej wrogowie PiS-u. Traktuję komisję etyki jako instrument przemocy i terroru mniejszości sejmowej _ - powiedziała Pawłowicz.

_ - Unia Europejska to nie państwo, więc ściereczka nie korzysta z ochrony jak flaga. To nie jest flaga, to taka ściereczka z gwiazdkami. W naszym kraju jest wywieszana z naruszeniem przepisów _ - dodała Pawłowicz. Jak podkreśliła, ustawa o godle, barwach i hymnie RP wyraźnie mówi, że polska flaga ma być traktowana w wyjątkowy sposób, zapewniający jej szacunek. _ Oznacza to, że nie można w jej najbliższym otoczeniu eksponować innych przedmiotów _ - podkreśliła Pawłowicz. Poinformowała ponadto, że przygotowała ws. flagi unijnej interpelację do premiera.

Sejmowa Komisja Etyki Poselskiej może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: krystyna pawłowicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz