Notowania

krym
19.03.2014 07:42

Krymscy Tatarzy już mają kłopoty z separatystami

Samozwańcze władze Republiki Krymu chcą wysiedlić część Tatarów. Chodzi o tereny, które mniejszość krymsko - tatarska zajęła po upadku Związku Radzieckiego

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

.

Jak twierdzi, cytowany przez agencję RIA Novosti, wicepremier separatystycznego rządu Rustam Temirgalijew - w zamian Tatarzy dostaną działki w innym miejscu półwyspu.
Wysiedleni z półwyspu Krymskiego przez Stalina, Tatarzy zaczęli wracać na swoje ziemie w latach 90 XX w., po rozpadzie ZSRR.

Niektórzy, bez zgody ukraińskich władz zajmowali działki i budowali na nich domy. Kwestii tej, mimo trwających wiele lat rozmów, nie udało się załatwić urzędnikom z Kijowa. Teraz w krótkim czasie samozwańcze władze Republiki Krymu chcą uregulować tę kwestię przenosząc Tatarów w inne miejsce.

Krym przyłączony do Rosji. Putin podpisał traktat Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jak wyjaśnił wicepremier Rustam Temurgalijew -"zajmowana nielegalnie ziemia przeznaczona jest na inwestycje społeczne". Urzędnik wyjaśnił również, że Tatarzy mogą liczyć na stanowiska we władzach separatystycznej republiki. Taki ruch miałby złagodzić napięcia między Rosjanami a mniejszością tatarską, która w większości jest przeciwna aneksji Krymu przez Rosję.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rosja wkroczyła na niebezpieczną ścieżkę" _ Aneksja Krymu jest nielegalna i bezprawna i sojusznicy NATO jej nie uznają - _ głosi komunikat Rasmussena.
USA nie uznają aneksji Krymu przez Rosję Była sekretarz stanu USA Hillary Clinton ostrzegła, że takie postępowanie może zostać przeniesione nie tylko na inne części Ukrainy, ale też na Estonię, Litwę i Łotwę.
Grzegorz Schetyna: Putin mówił jak pierwszy sekretarz _ Ważne jest to, by pozostawić Rosję samotną w takiej polityce _ - uważa Schetyna.
Eksperci o orędziu Putina. "To był triumf" Eksperci wątpią w zapewnienia rosyjskiego prezydenta, że po wchłonięciu Krymu będzie respektował dalszą terytorialną integralność Ukrainy.
Tagi: krym, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz