Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krym: Rosjanie ostrzelali ukraińskich żołnierzy

0
Podziel się:

Do zdarzenia doszło podczas próby wdarcia się Rosjan na teren ukraińskich obiektów wojskowych.

Krym: Rosjanie ostrzelali ukraińskich żołnierzy
(PAP/EPA)

Do zdarzenia doszło podczas próby wdarcia się Rosjan na teren ukraińskiej bazy batalionu transportu samochodowego Marynarki Wojennej Ukrainy przy Bakczysaraju - mieście położonym w Górach Krymskich - donosi EuromaidanPR. Nieoficjalne informacje donoszą, że w zdarzeniu nikt nie został ranny.

Aktualizacja 16:18

Niewymieniony z nazwiska ukraiński wojskowy przekazał, że do ataku z użyciem broni automatycznej doszło po godz. 14 czasu lokalnego (godz. 13 w Polsce) - donosi agencja Interfax-Ukraina. Rosyjscy żołnierze wdarli się do bazy, odebrali Ukraińcom telefony komórkowe i podjęli próbę wyprowadzenia pojazdów z terenu jednostki. Dowódca batalionu rozpoczął negocjacje z napastnikami.

Agencja Reutera odnotowuje, że do tej pory nie doszło do wymiany ognia między rosyjskimi żołnierzami, którzy przejęli kontrolę nad szeregiem ukraińskich obiektów wojskowych na Półwyspie Krymskim, a stroną ukraińską.

Czytaj więcej w Money.pl
"Putin nie może zmieniać mapy Europy" Według Sikorskiego prezydent Putin nie docenił zdecydowanej woli USA i UE, licząc, że Zachód nie zechce w imię wsparcia Ukrainy poświęcić swoich ekonomicznych interesów z Rosją.
Władze w Kijowie za autonomią dla Krymu? _ Uważamy, że cieszą się wystarczającą niezależnością, ale jeśli potrzebują więcej praw, to gotowi jesteśmy im je dać _ - oświadczył szef ukraińskiego MSZ Andrij Deszczyca.
Unia przyspieszy podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą? Bruksela pracuje dodatkowo nad podpisaniem części handlowej umowy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)