Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krwawe zamachy w Bagdadzie

0
Podziel się:

Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za te zamachy.

Krwawe zamachy w Bagdadzie
(AP/FOTOLINK/East News)

Co najmniej 19 osób zostało zabitych w zamachach przeprowadzonych na targowiskach w stolicy Iraku Bagdadzie - poinformowały irackie źródła policyjne i medyczne.

Największe żniwo ofiar zebrały wybuchy dwóch samochodów pułapek w zamieszkałej głównie przez szyitów dzielnicy Szaab, gdzie zginęło co najmniej dziewięciu ludzi, a 25 odniosło rany.

Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za te zamachy, ale w ostatnim czasie iraccy rebelianci sunniccy nasili ataki na siły bezpieczeństwa oraz zwolenników zdominowanego przez szyitów rządu premiera Nuriego al-Malikiego.

Bojownicy plemienni i powiązani z Al-Kaidą islamiści przejęli w tym tygodniu kontrolę nad Ramadi i Faludżą - głównymi miastami położonej na zachód od Bagdadu prowincji Anbar, w której większość mieszkańców stanowią sunnici. Stanowi to poważne wyzwanie dla rządu i armia iracka oraz sprzymierzone z nią formacje plemienne starają się odzyskać panowanie nad Anbarem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/m246010.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamachy;w;iraku;kilkanascie;ofiar;ataku,138,0,1341066.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Terrorystka zdetonowała bombę w stolicy Terrorystka samobójczyni zdetonowała bombę w szyickim meczecie w Bagdadzie podczas wieczornych modłów, zabijając 15 osób i raniąc 32 inne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/m132148.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/seria;zamachow;bombowych;w;iraku;jest;wiele;ofiar,137,0,1333129.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Seria zamachów w stolicy. Kilkadziesiąt ofiar W eksplozjach 10 samochodów pułapek w Bagdadzie zginęło dziś co najmniej 39 osób - informuje iracka policja i personel medyczny. Są dziesiątki rannych. Zamachów dokonano w dzielnicach zamieszkanych głównie przez szyitów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/m293888.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;zdobyla;wladze;nad;faludza,154,0,1453210.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Al-Kaida zdobyła władzę nad Faludżą Sunnici od wielu miesięcy organizują w Iraku zamachy, a teraz przystąpili do walki zbrojnej. Za czasów Saddama Husajna mniejszość sunnicka rządziła krajem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)