Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Król Juan Carlos pozwany o ojcostwo

0
Podziel się:

Pozywającym jest 58-letni Alberto Sola Jimenez, który utrzymuje, że jest jego synem.

Król Juan Carlos pozwany o ojcostwo
(Michael Murdock / Splash News/EAST NEWS)
bFewcBEB

Były hiszpański monarcha, który abdykował prawie dwa miesiące temu - zostal pozwany o ojcostwo. Pozywającym jest 58-letni Alberto Sola Jimenez, który utrzymuje, że jest jego synem.
Jimenez dochodzi swoich praw od 25 lat. Wszystkie dotychczasowe pozwy były jednakodrzucane przez sądy, bo zgodnie z konstytucją król był nietykalny. Alberto Sola Jimenez urodził się w 1956 roku i zaraz po urodzeniu został oddany do adopcji. Jego biologiczną matką była córka znanych barcelońskich bankierów. Sola utrzymuje, że ówczesny książe Juan Carlos miał z nią romans, kiedy studiował w wojskowej akademii w Saragossie i często odwiedzał Barcelonę.

Sześć lat później Juan Carlos wziął ślub z księżniczką Sofią, a 19 lat później został koronowany. Dopiero po abdykacji przestał być nietykalny. Wprawdzie parlament nadał mu immunitet, ale ten pozwala, by króla sądził Sąd Najwyższy. Tam właśnie wpłynął pozew Alberta Soli. Teraz sędziowie muszą zdecydować, czy rozpatrzą sprawę. Jeśli nie, uważający się za syna z nieprawego łoża zapowiada, że będzie żądał ekshumacji Juana Carlosa de Borbon - ojca monarchy - by na podstawie jego genetycznego DNA ustalić pokrewieństwo obu mężczyzn.

Czytaj więcej w Money.pl
Juan Carlos oddaje całą władzę synowi Dotychczasowy król Juan Carlos podpisze odpowiednie dokumenty i przekaże synowi symbole władzy wojskowej.
Juan Carlos opuści ustanowienie następcy 76-letni król ogłosił 2 czerwca swą decyzję o abdykacji po prawie 39 latach panowania.
Abdykacja króla ukazała luki w Konstytucji W Hiszpanii rozpoczął się proces przekazania tronu przez króla Juana Carlosa księciu Filipowi. Są jednak problemy.
bFewcBFe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)