Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kreml: Putin polecił wzmocnienie kontroli granicy z Ukrainą

0
Podziel się

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił w sobotę Federalnej
Służbie Bezpieczeństwa (FSB) wzmocnienie kontroli granicy z Ukrainą, aby uniemożliwić nielegalne jej przekraczanie.

Kreml: Putin polecił wzmocnienie kontroli granicy z Ukrainą
(fot. Jedimentat44/ Creative Commons/flickr)
bEsfdxqZ

Prezydent Rosji Władimir Putin polecił Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB)
wzmocnienie kontroli granicy z Ukrainą, aby uniemożliwić nielegalne jej przekraczanie - poinformowały służby prasowe Kremla.

W czwartek ukraińska Straż Graniczna poinformowała, że funkcjonariusze opuścili trzy przejścia graniczne z Rosją w obwodzie ługańskim, na wschodzie kraju. Posterunki były kilkakrotnie atakowane przez prorosyjskich separatystów. W związku z sytuacją służby graniczne zwróciły się do władz o zamknięcie kilku przejść granicznych i wysłanie wojska do ochrony granic.

Władze w Kijowie utrzymują, że przez granicę nielegalnie przedostają się bojownicy z Rosji, m.in. z Czeczenii i Inguszetii, którzy walczą po stronie separatystów.

bEsfdxrb

Szef rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz mówił w czwartek, że zamykanie granic, a nie otwieranie ich dla tych, którzy chcą opuścić strefę walk, jest "skandaliczne i nie do przyjęcia".

Według rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa o oficjalny status uchodźcy do rosyjskich władz wystąpiło już około 4 tys. Ukraińców. Strona ukraińska zaprzecza tym informacjom.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski: "Putin zmusił Zachód do decyzji" - _ To co wydarzyło się na Ukrainie kończy pewną epokę _ - mówi szef MSZ Radosław Sikorski.
Znów Stalingrad? Putin nie wyklucza Putin powiedział to we Francji podczas spotkania z rosyjskimi weteranami uczestniczącymi w obchodach 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii
Putin spotka się w cztery oczy z Poroszenką? Okazją są obchody 70. rocznicy D-Day w Normandii, największej operacji desantowej aliantów podczas II wojnie światowej.
bEsfdxrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)