Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyt we frankach. Odbył się pierwszy protest w tej sprawie

0
Podziel się:

Raty kredytów we frankach, po przewalutowaniu wzrosły dwukrotnie.

Kredyt we frankach. Odbył się pierwszy protest w tej sprawie
(philipp4225/iStockphoto)

Pierwszy w Polsce protest ludzi zadłużonych we frankach szwajcarskich. Przed oddział Raiffeisen Banku w Krakowie przyszło kilkanaście osób. Ich raty w związku ze zmianą kursu waluty wzrosły dwu- a nawet trzykrotnie. Teraz czują się oszukani przez doradców kredytowych.

- _ Czuje się oszukana i zarazem jak obywatel drugiej kategorii. Podpisywałam umowę z podmiotem, który działa na bazie prawa polskiego. Na klienta przerzucono koszty kryzysu _ - mówiła jedna z uczestniczek protestu.

- _ Wiadomo nie poszłam po kredyt po to, aby ktoś mi dał te pieniądze. Byłam świadoma, że kredyt będzie trzeba spłacać wraz z odsetkami, ale nie aż z tak wysokimi _ - dodała inna uczestniczka.

Protest zorganizował Tomasz Sadlik, który jako pierwszy wytoczył proces bankowi w sprawie unieważniana umowy kredytowej. Teraz planuje założenie stowarzyszenia _ poszkodowanych hipotekami. _

_ - Dla samych poszkodowanych też jest konieczne, aby przestali się wstydzić tego, że zostali oszukani. Jest wsparcie bardziej moralne, bo tak naprawdę każdy indywidualnie ze średnio wykształconym radcą prawnym znajdzie jeden punkt w umowie, który nadużywa pozycji banku - _powidział Tomasz Sadlik.

Chęć wstąpienia do stowarzyszenia wyraziło już ponad 200 osób, a ponad sto zadeklarowało złożenie podobnych pozwów jak Tomasz Sadlik.

Czytaj więcej w Money.pl
Nieciekawe prognozy dotyczące kredytów Jak wynika z danych BIK, spadki w kredytach mieszkaniowych trwają już szósty kwartał z rzędu, dotyczą zarówno liczby nowych kredytów, jak również, w jeszcze większym stopniu ich wartości.
Analitycy: Raty kredytów pozostaną bez zmian Niewielkich podwyżek należy spodziewać się od przyszłego roku.
Frank straci do złotego 7 procent. Sprawdź prognozy Ogłoszony przez Marka Belkę koniec obniżek stóp procentowych sprzyja polskiej walucie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)