Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: prokurator wykorzystywał nieletnich?

0
Podziel się:

Chodzi prokuratora z miejscowości Końskie. Fakt prowadzenia takiego śledztwa potwierdził rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Kraków: prokurator wykorzystywał nieletnich?
(Reporter)

Krakowska Prokuratura Apelacyjna prowadzi śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego nieletnich przez - jak podały media - prokuratora z woj. świętokrzyskiego. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutu - poinformowano w prokuraturze.

W kieleckim wydaniu _ Gazety Wyborczej _ podano, że chodzi prokuratora z miejscowości Końskie. Fakt prowadzenia takiego śledztwa potwierdził rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie prok. Piotr Kosmaty.

_ - Potwierdzam, że prowadzimy postępowanie o wykorzystywanie seksualne osób poniżej lat 15. Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś, co oznacza, że nikomu nie przedstawiliśmy zarzutu _ - powiedział prok. Kosmaty.

Poinformował również, że postępowanie prowadzone jest od roku i że w jego ramach prokuratura nie występowała o uchylenie immunitetu żadnemu funkcjonariuszowi publicznemu.

_ - Ze względu na dobro śledztwa, a przede wszystkim małoletnich, prokuratura nie podaje żadnych bliższych informacji o sprawie _ - powiedział prok. Kosmaty.

W ubiegłym tygodniu CBA zatrzymała w sprawie korupcji innego prokuratora z Końskich. Jak informował wówczas prok. Kosmaty, w stosunku do tej osoby prokurator okręgowy w Kielcach podjął decyzję o zawieszeniu jej w czynnościach prokuratora i skierował wniosek do prokuratora apelacyjnego o wszczęcie postępowania wyjaśniającego (będącego wstępnym etapem do postępowania dyscyplinarnego). _ Postępowanie takie zostanie wszczęte niezwłocznie _ - powiedział we wtorek prok. Kosmaty.

Druga zatrzymana wówczas osoba - były mistrz Polski w boksie Sławomir Z. - usłyszał zarzut płatnej protekcji. Prokuratura ze względu na dobro postępowania również o tej sprawie nie podawała bliższych informacji.

Czytaj więcej w Money.pl [ ( http://www.money.pl/u/money_chart/graphchart_ns.php?ds=1343113200&de=1395765000&sdx=0&i=&ty=1&ug=1&s%5B0%5D=MON&colors%5B0%5D=%231f5bac&st=1&w=600&h=300&cm=0&lp=1&rl=1 ) ]Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej(http://www.money.pl/webmaster/wskazniki-wykresy/)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)