Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
18.10.2013 13:42

Kraków: Policja rozbiła gang porywaczy i uwolniła kobietę

Siedem osób, podejrzewanych o udział w porwaniu dla okupu mieszkanki Krakowa, zatrzymali krakowscy policjanci, wspomagani przez CBŚ.

Podziel się
Dodaj komentarz

Siedem osób, podejrzewanych o udział w porwaniu dla okupu mieszkanki Krakowa, zatrzymali krakowscy policjanci, wspomagani przez funkcjonariuszy CBŚ. Uwolnili także porwaną kobietę i odzyskali okup.

Kobietę porwano na początku października. W zamian za jej uwolnienie sprawcy domagali się znacznej kwoty pieniędzy.

Policja potraktowała sprawę priorytetowo. Powołano specjalną grupę śledczą, w skład której weszli doświadczeni policjanci wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspomagani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

Ustalenia policjantów pozwoliły na dotarcie do miejsca, gdzie uprowadzona była przetrzymywana. Funkcjonariusze najpierw zadbali o zapewnienie bezpieczeństwa ofierze, a zaraz potem przeprowadzili akcję zatrzymania sprawców.

Zatrzymanych zostało siedem osób - sześciu mężczyzn i kobieta. Wszyscy są mieszkańcami Śląska, niektórzy byli już wcześniej karani. mają od 25 do 58 lat.

Odzyskano także pieniądze i samochody, którymi poruszali się sprawcy. Podczas przeszukań policjanci znaleźli atrapy broni, pistolet hukowy, amunicję, kominiarki i odzież stylizowaną na militarną oraz znaczne ilości marihuany i amfetaminy.

Nad rozwikłaniem sprawy i uwolnieniem porwanej pracowało w sumie kilkudziesięciu policjantów z Krakowa, Katowic i Wrocławia, w ścisłej współpracy z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W decydującej akcji działania policjantów wspierali także funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Krakowska prokuratura prowadzi śledztwo ws. porwania dla okupu. Sprawcom grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. W toku śledztwa sprawdzane jest m.in., czy zatrzymani mogą mieć na swoim koncie także inne tego typu przestępstwa.

O szczegółach sprawy policja i prokuratura poinformuje podczas zaplanowanej na piątek po południu konferencji prasowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Morderstwo w centrum Krakowa Nie żyje 24-letni mężczyzna, który otrzymał ciosy nożem od przechodnia.
Akcja CBŚ. Produkowali nielegalny alkohol Zatrzymano sześć osób, w tym trzech szefów grupy przestępczej. Grożą im kary od 5 do 8 lat pozbawienia wolności.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz