Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Podejrzani o wyłudzenie smartfonów za ponad 100 tys. zł

0
Podziel się:

Zatrzymano pięć osób, grozi im do ośmiu lat więzienia - poinformowała dziś małopolska policja.

Kraków: Podejrzani o wyłudzenie smartfonów za ponad 100 tys. zł
(Reporter)

Smartfony o wartości ponad 100 tysięcy złotych miała wyłudzić od operatora telefonii komórkowej grupa przestępcza, którą zlikwidowali krakowscy policjanci. Zatrzymano pięć osób, grozi im do ośmiu lat więzienia - poinformowała dziś małopolska policja.

Według ustaleń policji sprzęt był wyłudzany na podstawie sfałszowanych zaświadczeń bankowych wystawionych dla firmy założonej na podstawioną osobę, tzw. słupa. Później trafiał do komisu.

Jak poinformował dziś rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, wśród zatrzymanych jest mężczyzna pełniący rolę _ słupa _, czyli formalny właściciel firmy, na którą kupowano telefony, organizatorzy grupy oraz paser. Są to osoby w wieku od 21 do 61 lat; niektóre z nich były już karane za podobne przestępstwa. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Policjanci odzyskali część wyłudzonych przez grupę przedmiotów, m.in. smartfony i laptop. Według wstępnych ustaleń przestępcy mają na swoim koncie wyłudzenia sprzętu RTV i komputerowego. W sumie straty mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Takiego złodzieja jeszcze świat nie widział W dołączonym do torby liście złodziej napisał, że popełnił największy błąd w swoim życiu i że nie jest w stanie wyrazić słowami, jak bardzo jest mu przykro.
Zabiła córkę i wnuczkę, jest niepoczytalna? Kobieta przyznała się do winy, wskazała także narzędzie zbrodni - nogę od stołu.
Oskarżyli ich o produkcję 300 kg amfetaminy Na trop wytwórni policja wpadła po przypadkowej kontroli drogowej dwóch samochodów w grudniu 2010 r. w okolicach Węgrowa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)