Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków: Akt oskarżenia w sprawie przemytu narkotyków

0
Podziel się:

Dziewięć osób odpowie za przemyt narkotyków z Holandii. W sumie przerzucili do Polski środki odurzające o łącznej wartości 20 milionów złotych.

Kraków: Akt oskarżenia w sprawie przemytu narkotyków
(Reporter)

Dziewięć osób odpowie za przemyt narkotyków z Holandii. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia dotyczący działalności zorganizowanych grup przestępczych, które przerzuciły do Polski środki odurzające o łącznej czarnorynkowej wartości 20 milionów złotych.

Akt oskarżenia dotyczy dziewięciu osób, w tym trzech kobiet. Czterem z nich prokuratura zarzuca udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a pięciu przemyt narkotyków, które z Holandii trafiały do Polski, ale także do Austrii, Francji i Irlandii. _ _

_ - Wśród oskarżonych obecnie osób jest właściciel komisu samochodowego z Krakowa, który udostępniał samochody do montownia skrytek i przewożenia narkotyków _ - powiedział prok. Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Część z oskarżonych przyznała się do winy. Jedna osoba chce dobrowolnie poddać się karze. Wszystkim grozi do 15 lat więzienia.

To kolejny już zakończony aktem oskarżenia wątek śledztwa dotyczącego przemytu narkotyków, którym zajmowały się trzy przenikające się wzajemnie zorganizowane grupy przestępcze. Według śledczych w latach 2004-2008 sprowadziły one z Holandii 2,5 tony marihuany, 30 kg haszyszu i 250 tys. tabletek ekstazy o łącznej czarnorynkowej wartości 20 mln zł.

W czasie śledztwa korzystno z zeznań świadka koronnego i zakupów kontrolowanych.

Jak podaje prokuratura na czele grupy stał Lesław L. Część osób była rezydentami w Holandii i zajmowała się zakupem narkotyków, część je konfekcjonowała, a jeszcze inni przemycali do Polski i rozprowadzali. Do tej pory o udział w tym _ narkobiznesie _ oskarżono 50 osób; prawomocnie skazano już kilkadziesiąt z nich.

Czytaj więcej w Money.pl
Konfiskują tonę narkotyków dziennie Irańska policja konfiskuje handlarzom narkotyków ponad tonę narkotyków dziennie. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy zatrzymano ponad 200 tysięcy przemytników.
Jedno z największych przejęć w Rosji Policja przechwyciła na zachodzie Syberii około 100 kg heroiny - poinformowała dzisiaj rosyjska Federalna Służba Kontroli Narkotyków (FSKN).
Sprawa narkotyków w domu artystki umorzona Biegły od pisma porównawczego wykluczył, aby to adresaci sami napisali swój adres na przesyłce. Nie udało się też ustalić jej nadawcy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)