Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kradzieże samochodów w Polsce. Na Śląsku zatrzymano złodziei

0
Podziel się:

Członków grupy przestępczej, odpowiedzialnych za kradzież kilkudziesięciu samochodów w Polsce i Czechach, zatrzymała śląska policja. Złodzieje zostali aresztowani.

Kradzieże samochodów w Polsce. Na Śląsku zatrzymano złodziei
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Członków grupy przestępczej, odpowiedzialnych za kradzież kilkudziesięciu samochodów w Polsce i Czechach, zatrzymała śląska policja. Złodzieje zostali aresztowani. Dotąd odzyskano kilka skradzionych samochodów o łącznej wartości 300 tysięcy złotych. trwają poszukiwania kolejnych.

Jak poinformował w sobotę nadkomisarz Tomasz Gogolin z zespołu prasowego śląskiej policji, sprawą zajmowali się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową śląskiej komendy. Rozpracowana przez nich grupa działała od września ub. roku, kiedy jej członkowie wyszli na wolność, po odbyciu kary za podobne przestępstwa.

_ - Złodzieje kradli pojazdy różnych marek, warte od kilkudziesięciu, do kilkuset tysięcy złotych. Interesowały ich samochody pozostawione przez właścicieli w rejonie parkingów przy zakładach pracy _ - wskazał Gogolin.

Łącznie przestępcy ukradli kilkadziesiąt pojazdów z terenu woj. śląskiego i małopolskiego, a także Republiki Czeskiej. Policjanci odzyskali kilka skradzionych pojazdów marek Audi, Citroen i Skoda o łącznej wartości 300 tys. zł. Nadal poszukują pozostałych skradzionych samochodów.

Zatrzymani złodzieje przebywają obecnie w areszcie śledczym. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzieże z włamaniem może grozić kara do 10 lat więzienia. W razie popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy kodeks karny przewiduje zwiększenie górnej granicy zagrożenia karą o połowę.

Czytaj więcej w Money.pl
Śledztwo ws. Włocha z gangu samochodowego potrwa dłużej Powodem przedłużenia śledztwa jest m.in. oczekiwanie na odpisy wyroku i dokumenty dotyczące odbycia kary przez Ciro V. we włoskim więzieniu.
Napadali z bronią i kradli w całym kraju Gang ma na koncie m.in. napady rabunkowe z użyciem broni palnej, włamania do samochodów ciężarowych i kradzieże aut.
Kradł benzynę. Ten sam sposób zadziałał na 18 stacjach - _ Człowiek ten jest nam dobrze znany _ - potwierdziła policja.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)