Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kradzieże samochodów
01.12.2012 16:44

Kradzieże samochodów w Danii to sprawka Polaków?

Największy dziennik kopenhaski Jyllands-Posten opisuje kontrowersje wokół kradzionych duńskich samochodów trafiających do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Największy dziennik kopenhaski _ Jyllands-Posten _ opisuje kontrowersje wokół kradzionych duńskich samochodów trafiających do Polski.

Duńskie Stowarzyszenie Właścicieli Samochodów - FDM pokazało w telewizji film nakręcony na poznańskiej giełdzie samochodowej. Autorzy twierdzą, że wiele z części sprzedawanych tam m.in. poduszki bezpieczeństwa, pochodzi z samochodów kradzionych w Danii .

Na ten zarzut zareagował ambasador Polski w Danii, Rafał Wiśniewski stwierdzając, że taka opinia nie jest poparta faktami.

Po tym _ Jyllands Posten _ opublikował tekst pod tytułem _ Polski ambasador jest niewiarygodny _. Jest to wypowiedź redaktora specjalistycznego pisami _ Motor _ wydawanego przez FDM, Bo Christiana Kocha.

Dziennikarz powołuje się na przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej Arne Knippela, który zwiedzał poznańską giełdę oraz na opinie docierające do Danii od polskiej policji zajmującej się kradzieżami samochodów.

Oba te źródła potwierdzają - według Kocha - fakt, że wiele oferowanych tam częśći samochodowych zastało ukradzione w Danii. Przypomina on też opinię, Arne Knippela: _ Polska jest krajem, w którym znaleziono większość z ukradzionych duńskich samochodów. _

Czytaj więcej w Money.pl
Został gangsterem, żeby spłacić kredyt za mercedesa Bezrobotny inżynier napadał na apteki w Rzymie co 3 dni, a niekiedy nawet trzy razy dziennie. W ten sposób zdobywał pieniądze na raty kredytu.
Ukradli z łodzi złoto warte 11 mln dolarów Około 70 sztabek złota o szacowanej wartości ponad 11 milionów dolarów zrabowali przebrani w policyjne mundury złodzieje z łodzi rybackiej u wybrzeży Curacao
Tagi: kradzieże samochodów, samochód, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz