Notowania

Kradzież prądu z urzędu? Przestępstwo czy wykroczenie

Zanim podłączysz telefon do gniazdka w szpitalu czy urzędzie, zapytaj o zgodę. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz zostać oskarżony o kradzież - poucza Rzeczpospolita.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wakila/iStockphoto)

Zanim podłączysz telefon do gniazdka w szpitalu czy urzędzie, zapytaj o zgodę. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz zostać oskarżony o kradzież - poucza _ Rzeczpospolita _.

Niech za przestrogę służy ta sytuacja: w sali gminnego ośrodka kultury odbywa się posiedzenie rady gminy. Między widzami jest mężczyzna, który nagrywa przebieg obrad na kamerę wideo. Gdy kończy mu się bateria, podłącza urządzenie do gniazdka elektrycznego w ścianie. - _ Co pan robi? _ - pyta go przewodniczący rady. Po chwili sam sobie odpowiada: - _ Pan kradnie prąd! _

Przy przestępstwie kradzieży energii bez znaczenia jest to, ile prądu i o jakiej wartości ukradliśmy. Jest to czyn zabroniony przez ustawę pod groźbą kary - wyjaśnia Mariusz Filipek z Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński Sp. kom. - Gdy jednak sprawca ukradnie rzecz o wartości nieprzekraczającej 250 złotych, popełnia wykroczenie. Wtedy może liczyć na łagodniejsze traktowanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja nie przejmuje się drobnymi kradzieżami Rzecznik Praw Obywatelskich upomina się o skuteczniejsze ściganie kradzieży towarów w sklepach.
Chińczycy zaoszczędzili 350 milionów W ciągu niespełna dekady Chiny podwoiły moce produkcyjne swoich hydroelektrowni.
Czesi już pewni inwestycji za ponad 8 mld Projekt budowy nowych reaktorów jest częścią rządowego planu zwiększenia w nadchodzących dziesięcioleciach udziału energii atomowej w produkcji elektryczności w Czechach.
Tagi: ceny energii elektrycznej, kradzież, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz